Program
Online előadássorozatunkon ingyenes részvételi lehetőséget biztosítunk szponzorainknak köszönhetően!
Törekedjünk közös erővel a magyaroroszági fintech kultúra alapjainak lerakására és az ezt támogató szakmai közösség összekovácsolására!
MIÉRT LEGYEN RÉSZESE A WORKSHOP SOROZATNAK?
A pénzügyi szolgáltató szektor átalakulásáért felelős disruptív (romboló) technológiáival kapcsolatos ismeretek felhalmozása indította útjára az iparág vezető szakértői (OTP Bank Nyrt.) által tartott a bankrobotikai kerekasztal beszélgetést, amely innovációs műhelyként kíván szolgálni a jövőben. Az következő év elejéig havonta megrendezésre kerülő előadássorozat célja, hogy a jövőben innovációs műhelyként funkcionáljon a szakemberek számára, elősegítve a gyakorlati tudásmegosztást, valamint fókuszának középpontjába emelve, hogy a digitális átalakulás legfontosabb kihívásaival foglalkozzon, elősegítve a bankszektor piaci szereplőinek legjobb ipari gyakorlatait (best practice) és technológiai megoldásainak tudásmegosztását, kulcskérdések felvetését.
A bankrobotika workshop sorozat egy digitális pénzügyi ágazati esemény, amelynek célja, hogy betekintést nyújtson és a gyakorlatban alkalmazható tudást biztosítson az érdeklődők számára a pénzügyi innovációk, így a robotika, az automatizálás, az AI és a gépi tanulás területén. A hónapról-hónapra megrendezett események egyedülálló bepillantási lehetőséget nyújtanak a legújabb ismeretek és technikai készségek lenyűgöző és dinamikusan változó világába a nagyobb termelékenység, minőség, ügyfélélmény és költségmegtakarítás elérése érdekében a pénzügyi szektorban tevékenykedők, vagy az iránt érdeklődők számára.
A havonta lebonyolított bankrobotikai kerekasztal beszélgetések hazai és nemzetközi szinten elismert szakemberek meghívásával kívánják a hazai szakmai fintech kultúra megalapozását elősegíteni, továbbá elősegíteni a jövő digitális megoldásaival foglalkozó szakmai közösség alapjainak letételét.
A Bankrobotika kerekasztal beszélgetés témái havonta eltérő témákat és kérdésköröket járnak végig. (További információkért keresse fel a Tematika részt.)
Az előadássorozat WEBEX online konferencia platformon keresztül kerül megrendezésre. Akárcsak a helyszíni rendezvények esetében, az előadók, megívott vendégelőadók és résztvevők interaktív, közös kooperációján keresztül lehetősége nyílik a tanulásra, ötletek megosztására a saját otthonának kényelméből!
Ha érdekli, hogyan lehetne javítani a banki eszközkészletet és a mindennapi működés hatékonyságát robotberuházások és robotkollégák segítségével, csatlakozzon hozzánk, hogy megismerje a piacvezető megoldásokat a közös hazai és nemzetközi banki tapasztalatok alapján!
Ne hagyja ki a dinamikusan változó pénzügyi informatikai és banki robotika / automatizálás kerekasztal beszélgetéseket! Legyen résztvevője a bankszektor szellemi innovációs műhelyének! Kapjon naprakész, magas szintű szakmai ismereteket a gyakorlatban alkalmazott ismeretek alapján nemzetközileg elismert szakemberektől.
Kinek ajánljuk?
KINEK ÉRDEMES RÉSZT VENNIE A WORKSHOP SOROZATON?
Mindenkinek, akit érdekelnek a banki robotika, az automatizálás, a gépi tanulás és a pénzügyi informatika újdonságai és kihívásai!
Ajánljuk továbbá azoknak, akik...
- informatikai fejlesztők / felhasználók / beszállítók;
- RPA elemzők vagy fejlesztők;
- üzleti és folyamatépítészek;
- üzleti üzemeltetési vezetők;
- folyamat- és automatizálási vezetők;
- üzleti átalakulási vezetők;
- termékfejlesztők;
- stratégiai tervezők;
- üzleti elemzők; továbbá
- bárkinek, aki az üzleti folyamatok tervezésével, szervezésével, fejlesztésével és automatizálásával foglalkozik.
Tematika
Banki robotika - Banki kerekasztal beszélgetés - 12 hónapos műhelysorozat
- Előadások formája: online követheti az eseményt a Webex programon keresztül (Cisco alkalmazás).
- A sorozat időkerete: összesen 12 x 2 óra = 24 óra
- Konferencia nyelve: Magyar
- Tervezett időpontok: minden hónap utolsó keddje. A tervezett időpontokról az alábbi táblázatban talál információt.
- Előadások időpontja: 17:00 és 19:00 óra között
A témák az előadók, a hazai és nemzetközi szakértők közös tapasztalataira, a piacvezető pénzügyi szektor szereplőinek legjobb gyakorlataira épülnek, valamint rendkívül interaktívak biztosítva a hallgatóság számára, folyamatos kérdezés (chat vagy akár élő beszéd) lehetőségét.
A BANKÁRKÉPZŐ BANKROBOTIKA WORKSHOP SOROZATÁNAK TÉMÁI ÉS IDŐPONTJAI
1. A robotika, az automatizálás és a gépi tanulás (machine learning) felépítése | 2021. március 30.
- A folyamattanulástól a gépi tanulásig
- A megtört „tabuk” esete, avagy az emberi támogatástól a támogatott emberekig
- Robot adaptációs minták a banki környezetben
2. A banki értékesítési robotok stakeholdereinek elemzése | 2021. április 27.
- A tulajdonosok és a piac
- A menedzsment és a „szakszervezetek”
- A tanácsadók és a futurista befolyásolók
- A kollégák és a robotok
3. Vásároljunk vagy fejlesszünk értékesítési robotokat? | 2021. május 25.
- Lehetőségek vagy költségek?
- Szoftver vagy hardver?
- Befektetés vagy fejlesztés?
- Amortizációs horizont
- Tudáserő és valós idejű hatások
4. Eredménykimutatási nézőpont, avagy az értékesítési robot beruházások megtérülése | 2021. június 29.
- Tervezzünk előre!
- Megtakarítás vagy többletköltségek?
- Általános hatás az informatikai beruházások tervezésére
- Értékteremtési katasztrófa hatása eredménykimutatás szinten
5. Változásmenedzsment: Hogyan kezeljük az új, robotkollégákat? | 2021. július 27.
- HR hatások
- Oktatási bipolaritás
- Robot adaptációs coach, mint új HR szerep
- Érezd magad támogatottnak
- Felszabadult idők használata
6. Milyen (értékesítési) robot kollégákat szeretnénk? | 2021. augusztus 31.
- Hard skillek az értékesítési robotok számára
- Értékesítési robotok “soft” skill-jei
- Tervezési követelmények
- Show vagy ember?
7. Értékesìtő Robot a front sales-en AI és EI konfliktus a robotfejlesztésben | 2021. szeptember 28.
- Hol kezdjük?
- Mire számíthatunk?
- Hogyan lehet optimalizálni?
8. Visible robotok | 2021. október 26.
9. Banki tapasztalat beágyazott értékesítési robotokkal - Robotika kódex: szabályok és etika | 2021. november 30.
- A gyártás legjobb gyakorlatai (best practices)
- Megoldás értékesítési gépi tanuláshoz
- Az alkalmazottak funkcióinak oktatása
- Folyamatos fejlesztés és nyomon követés
10. Oktató robotok vagy robotoktatók? | 2022. január 25.
11. Mechatronikai követelmények | 2022. február 22.
- Az emberi testbeszéd másolata?
- Beállított gesztus és arcérzékenység
- Szemről szemre és hangról hangra
- Érzékelőkészletek és memóriakorlátozási verseny
- Mosolyogni vagy táncolni?
12. Bankrobotika 5.0 | 2022. március 29.
Előadók
Dobák László az OTP Bank Nyrt. Partnerértékesítési vezetője 2016 óta. Fő fókuszterületei a következők:
• Nemzetközi üzletfejlesztés (harmadik féles értékesítése) az OTP Csoporton belül (Bulgária, Oroszország, Szlovénia, Horvátország, Románia, Szerbia, Ukrajna és Montenegró).
• Üzleti értékteremtés a szinergián alapuló know-how-transzfer révén az OTP-csoporton belül.
• Partneri együttműködés támogatása informatikai megoldások fejlesztésével.
• Munkacsoport hatékonyságot növelő robotizáció.
Korábban az Axa Bank magyarországi fióktelepének értékesítési igazgatója volt 2012-2016 között, ahol a Lakossági Bank termékértékesítésére és az értékesítésszervezés fejlesztésére összpontosított.
2007-ben MBA fokozatot szerzett banki ügyekben, a Wyomingi Egyetem Gazdasági Főiskoláján vállalati pénzügyekből, 2001-ben pedig a Budapesti Corvinus Egyetem pénzügyi diplomáját szerezte meg.
Feladata, hogy továbbra is a folyamatos értékteremtésre összpontosítson, miután az értékesítési partnereket a legrelevánsabb "ügyfeleknek" értette. Szívesen foglalkozik az értékesítéssel és az értékesítési folyamatok automatizálásával / robotizálásával / az emberi értékek maximalizálása érdekében - több emberi tapasztalatról gondoskodott, mint emberről adminisztrációra.
Kiss László az OTP Bank Nyrt. a bankkártyaelfogadás értékesítés és Cross Border Sales vezetője.
2005-ben pénzügyi diplomát szerzett a Budapesti Corvinus Egyetemen, majd 2008-ban jogi posztgraduális diplomát az ELTE-n.
Jelenleg egy nemzetközi executive MBA programban vesz részt, amelyet a SEED és a Maastricht School of Management irányít.
2018 óta aktív résztvevője a fizetési megoldások implementálásának és kereskedői akvizícióknak Magyarországon és az OTP Csoport országaiban. A Bank stratégiája megváltozott: határokon átívelően gondolkodunk, ennek köszönhetően előtérbe került a digitalizáció, a digitális megoldások, amelynek keretein belül új és dinamikus megoldások keresése került előtérbe.
“Erős és dinamikus csapatunk nap mint nap dolgozik, hogy megfeleljen a meglévő és új ügyfélelvárásoknak, támogassa stratégiájukat és üzleti partnerként segítsen elérni üzleti céljaikat.”
Missziója a gyakorlatban is bevezetett fizetési innovációk értékesítésére irányul a Globális Világtól a közép-kelet-európai régióig. Ezenfelül az OTP-ügyfelek piaci helyzetének és stratégiájának javításával és megerősítésével kapcsolatos jelenlegi feladataival Magyarországon és a csoporton belül is erősíti az OTP Bank Nyrt fizetési szolgáltatási tevékenységét.
Prisznyák Alexandra a Nemzetközi Bankárképző Központ Zrt. (továbbiakban Bankárképző) tanácsadója, a Bankrobotika kerekasztal beszélgetések programfelelőse.
A Bankárképző keretein belül pénzügy, menedzsment tanácsadói feladatokat lát el. Tanácsadói minősítésben a különböző banki kockázati típusokkal (hitelezési, működési, piaci kockázat), automatizálási feladatokkal foglalkozik, illetve folyamat újraszervezési (BPR) projektekben érintett.
Korábban a KPMG menedzsment tanácsadója (2017-2020), ahol fő fókusza a BPR területre koncentrálódott.
Munkája során számos projekt keretében szorosan együttműködött a Morgan Stanley Kockázatkezelési és Data management részlegével operatív és projekt menedzsment szinten (2017-2021), ahol offshore cégek felügylete, ellenőrzése, outsourcing, ECB stressz teszting projekt menedzsment és BPR tevékenységet végzett.
Tanulmányait a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán folytatta, előbb Gazdálkodási és menedzsment alapképzési, majd Pénzügy mester szakon. Mesterképzés I. keretében 2016-2017 között a Université Catholique de Lyon egyetemen tanult Franciaországban, majd ezt követően részt vett az Ohio University (USA) és Huazhong University (China) által közösen megrendezett ’Global Consulting Programon’ (GCP) 2017-ben (China, Wuhan), ahol a Purvar Data IT cég számára nyújtott csapatával tanácsadói tevékenységet.
A Pécsi Tudományegyetemen az Experience Economy and Healthcare (Biotech and Industry 4.0) tárgy oktatója 2018-2019 között.
Jelenleg a Pécsi Tudományegyetemen PhD Candidate a Gazdálkodás- és szervezéstudományok doktori képzés keretében. Kutatási területe: tradicionális bankok digitális átalakulása, Mesterséges intelligencia (AI), gépi tanulás (ML), Bid Data alkalmazása a banki funkcionális egységek keretében, továbbá értékteremtési folyamatuk vizsgálata a fintech, bigtech fenyegetettség árnyékában.
2020-tól párhuzamosan folytat tanulmányokat a Nemzetközi Bankárképző Központ és a Budapesti Corvinus Egyetem Bankmenedzsment szakközgazdász szakirányú továbbképzésén.
Fiatal Projektmenedzser Szakember Díj jelöltje (2021).
Vendég előadók
-
He received certification in Computer Science, Machine Learning specialization from University of Washington and Certificate in Banking from ITCB Ltd. He is a highly motivated technology specialist. Interested in different areas of technology from neuroscience to biotechnology. „I'm a highly motivated technology specialist. Interested in different areas of technology from neuroscience to biotechnology.
In my current role, I'm working on culture development specialized in the IT field. As I learned about Integral theory, I started to check multiple aspects to build a successful organization. Currently, if anyone wants to create a sustainable organization, they must develop numerous features which other than money. I'm following Frederic Laloux Teal concept, to make the perfect organizational unit. It is challenging to be the transformator between a rigid red organization and the Teal internal organization. In the past year, I developed Teal processes for my teamwork, to make my organization selforganized as possible. This effort gives the advantages; the organization unit leader can work in any role, to check the processes efficiency in the existing organization. The technology relations helps to channel innovations and state of the art solutions to my team. We can decide where we use hardware and software solutions. The developed work atmosphere not only useful for current colleagues, but we can attract new top talents from different countries. Within the team equal ranked human communication is a key, to create a distributed decisions to any problem. Generally, we select colleagues with a growth mindset, rather than certificates, or degrees. Teams compensate contribution rather than position rankings.”

2017 óta az OTP Bank innovációs szervezeti egységénél, az OTP LAB-nél vezető innovációs tanácsadó. Másfél éve alapították az általa vezetett automatizációs kompetencia központot, amelyben többek között szoftverrobotizációs (RPA) technológiával digitalizálják a manuális, erőforrásigényes folyamatokat.
Az OTP-hez való csatlakozása előtt vezetői tanácsadóként dolgozott stratégia, termékfejlesztés és M&A területeken. András a New York-i Columbia Egyetemen szerzett technológia menedzsment MSc-t, valamint a budapesti Corvinus Egyetemen pénzügyi MA-t.
-
Pályafutását kormányzati kapcsolatok területén kezdte, majd hosszú évekig külső és belső vállalati kommunikációval foglalkozott ügynökségi és multinacionális cégeknél. Innen evezett át a vállalati kultúrafejlesztés, változásmenedzsment és szervezetfejlesztés vizeire.
Bálint jelenleg az OTP Banknál projekt menedzsment tanácsadó és az agilis transzformációt támogatja, hálózatkutatással foglalkozik, illetve különböző projektek változásmenedzsmentjét segíti.
Célunkat egy év alatt megvalósítottuk, a TOP3 lakáshitelező bank elsőszámú partnerei lettünk és maradtunk a mai napig. Ezt követően a teljes Duna House Pénzügyek Brand kiépítésére kaptam felkérést és a cég teljes értékesítési vezetése hozzám került.
A proaktív értékesítésben is nagyot lépve, cégünk az egyik legnagyobb volument érte el a lakástakarék értékesítésben - annak utolsó 3-4 évében.
Küldetésünk, hogy abban a pénzügyi világban, ahol az automatizmusok maximalizálása és a ciklusidők minimalizálása a fő cél, hogy az ügyfél valós kiszolgálást kaphasson, ahol valójában a termékek napról napra bonyolultabbak és közel sem a centralizálásra törekszenek a szereplők. Megadjuk az időt és a tiszteletet ami a megértéshez vezet.
Szolgáljuk az embereket. Szenvedélyünk az ingatlan.
After 20 years as a sales leader at multinational companies, I have finally launched a new company to help businesses increase their sales performance via sales training and individuals to be more confident, engaging and persuasive when presenting on conferences or business meetings.
Sell & Speak blends advanced public speaking skills and business acumen in a ground-breaking style.
Informatikai biztonsági felelősként dolgozott a Tata Consultancy Services budapesti fejlesztőközpontjában, informatikai biztonsági tanácsadóként pedig a KPMG és a PwC színeiben szerzett tapasztalatot, majd a Banco Popolare Hungary informatikai biztonsági vezetője, később az UniCredit Bank Hungary IT biztonsági és bankbiztonsági vezetője volt. 2018 januárjától a Magyar Nemzeti Bank Informatikai Felügyeleti Főosztályát vezeti. CFE, CISA, CISSP és CEH minősítésekkel rendelkezik, az (ISC)2 Hungary Chapter elnökségi tagja és a WITSEC (Women in IT Security) alapító elnökségi tagja.
2004-ben ment nyugdíjba, ezt megelőzően tizennégy évet tanított a Leövey Klára Gimnáziumban (Budapest).
Hat ország iskoláját koordinálta (Lettország, Lengyelország, Románia, Olaszország, Franciaország, Magyarország) az Európai Unió Comenius programjában. ECDL oklevéllel rendelkezik. Változatlanul tanítja a francia nyelvet a Katedra magánnyelviskola keretén belül.
Beszámolók

A Bankrobotika kerekasztal beszélgetés előadásával több, mint kilenc hónapja foglalkozunk a szakma nagyjaival a mesterséges intelligencia és gépi tanulás bankszektort érintő iparági legjobb gyakorlatainak tárgyalásával, köszönhetően a hónapról-hónapra új meghívott vendégelőadók tapasztalatainak.
A Nemzetközi Bankárképző Központ Zrt., továbbiakban Bankárképző szervezésének; (Öcsi Béla, CEO; Prisznyák Alexandra, Program Manager, Senior tanácsadó; Regős Teréz, koordinátor) és szponzorainak köszönhetően a workshop előző és további előadásain a részvételi lehetőség ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Az előadás célja kettős: egyrész a pénzügyi innovációk, így a robotika, automatizálás, az AI és a gépi tanulás terén tett – gyakorlatban is megvalósult – fejlesztéseket megismertesse a téma iránt érdeklődőkkel, valamint ösztönözze és támogassa a jövőben eszközölendő innovációs törekvéseket. Másrészt a hazai és nemzetkzözi szakemberek összefogása révén egy olyan közösség kialakítását irányozza elő, amely reményeink szerint hozzájárulhat a Magyarországi fintech kultúra fejlesztéséhez és terjesztéséhez.
Olvasson bele az eseménysorozatból készült blogbejegyzésekbe!
1. Beszámoló megnyitása >>
Téma: A robotika, az automatizálás és a gépi tanulás (machine learning) felépítése
Vendégelőadó: Popovics László
2. Beszámoló megnyitása >>
Téma: A banki értékesítési robotok stakeholdereinek elemzése
Vendégelőadó: Szoleczki Zoltán
3. Beszámoló megnyitása >>
Téma: Vásároljunk vagy fejlesszünk értékesítési robotokat?
Vendégelőadó: Fischer András
4. Beszámoló megnyitása >>
Téma: Eredménykimutatási nézőpont, avagy az értékesítési robot beruházások megtérülése
Vendégelőadó: Bóday Dániel
5. Beszámoló megnyitása >>
Téma: Változásmenedzsment: Hogyan kezeljük az új, robotkollégákat?
Vendégelőadó: Kajtár Bálint Ádám
6. Beszámoló megnyitása >>
Téma: Milyen (értékesítési) robot kollégákat szeretnénk?
Vendégelőadó: Fülöp Krisztián
7. Beszámoló megnyitása >>
Téma: Értékesítő Robot a front sales-en AI és EI konfliktus a robotfejlesztésben
Vendégelőadó: Lippner Tamás
8. Beszámoló megnyitása >>
Téma: Visible robotok
Vendégelőadó: Lippner Tamás
9. Beszámoló megnyitása >>
Téma: Banki tapasztalat beágyazott értékesítési robotokkal - Robotika kódex: szabályok és etika
Vendégelőadó: Biró Gabriella
10. Beszámoló megnyitása >>
Téma: Oktató robotok vagy robotoktatók?
Vendégelőadó: Horváth Zsolt
11. Beszámoló megnyitása >>
Téma: Mechatronikai követelmények