Dr. Pollák Zoltán

A Budapesti Corvinus Egyetem pénzügy mesterszakán végeztem befektetéselemzőként, majd a Befektetések és Vállalati Pénzügy Tanszéken szereztem doktori fokozatot 2022-ben summa cum laude minősítéssel.
Az oktatás szeretete egyetemi éveim alatt alakult ki bennem. A tudás átadása, a tehetséges hallgatók segítése és a minőségi oktatás felé az elköteleződésem azóta is megmaradt, az elmúlt években több befektetési, illetve bankszakmai, kockázatkezelési kurzuson oktattam a Corvinus Egyetemen, a BGE-n és a Bankárképzőben. Jó érzéssel tölt el, hogy egykori hallgatóim mosolyogva köszönnek az utcán és bizalommal fordulnak hozzám szakmai kérdéseikkel.
A CEFA képzésen az Alkalmazott statisztika és pénzügyi alapszámítások bevezető modul felelőse vagyok. Célom a hozam és a kockázat összefüggéseinek alapos bemutatása, az ehhez szükséges matematikai és statisztikai alapok átadása. A tananyagot valós példákon, esettanulmányokon keresztül mutatom be, testközelbe hozva és izgalmassá téve az elsőre száraznak tűnő matematikai-statisztikai alapokat.
Dr. Szabó Dániel

A Gárdos Mosonyi Tomori Ügyvédi Iroda egyik partnere, valamint a Nemzetközi Bankárképző Központ és számos elismert hazai egyetem oktatója.
21 éve dolgozom a Gárdos Mosonyi Tomori Ügyvédi Irodában, jelenleg az iroda egyik partnere vagyok. Elsősorban a pénz- és tőkepiaci közvetítőrendszer szereplőivel és szolgáltatásaival, engedélyezési ügyekkel, polgári és gazdasági jogi, értékpapírjogi tanácsadással, valamint peres ügyekkel is foglalkozom. Ügyvédi munkám mellett választottbíróként is tevékenykedem, szerepelek a Kereskedelmi Választottbíróság választottbíró-ajánlási listáján, valamint jogi szakvizsga vizsgáztatóként is dolgozom.
Az egyetem befejezése óta oktatok a Bankárképzőben (VAP, CEFA/EFFAS, EPT és más képzéseken), a Corvinus Egyetem Pénzügyi Mester képzésén, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és az ELTE továbbképző intézeteinek szakjogász képzésein, valamint a Bibó István Jogász Szakkollégiumban.
Misik Sándor

A Budapesti Corvinus Egyetem pénzügy mesterszakán végeztem pénzügy szakirányon. Magyarországon elsőként megszereztem a CIIA (Certified International Investment Analyst) képesítést. Az egyetem elvégzése után 10 évig dolgoztam brókerként - főleg határidős piacokon. 2016 óta a vállalati szektorban dolgozom treasury/kockázatkezelés területen. Mindkét szektorban szerzett tapasztalataimmal próbálom fűszerezni az egyébként néha tankönyv-szagú előadásaimat/szemináriumaimat. Igyekszem az összefüggéseket intuitíven, illetve gyakorlati példákon keresztül bemutatni. Stílusom laza, könnyed, bizonyos esetekben pongyola így segítve a felkészült vagy figyelmes hallgatókat apró sikerélményekhez. Saját tapasztalataim szerint a CEFA programban megszerzett tudás meglehetősen versenyképes a vállalati szektorban.
Móricz Dániel

1999-ben végzett a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem pénzügy fő- és vállalatértékelés mellékszakirányán. 2000-ben kezdett el dolgozni a HOLD (akkori nevén Concorde) Alapkezelőnél, kezdetben elemzőként, majd 2002 óta kötvényportfólió-kezelőként. 2006 óta az Alapkezelő partnere, és azóta befektetési vezetőként irányítja Magyarország egyik legnagyobb portfóliókezelői csapatát. Kötvényportfóliók mellett néhány abszolút hozamú alapot is kezel. 2015-ben elnyerte a Privátbankár.hu Klasszis szavazásán „Az év portfóliómenedzsere 2015” díjat.
2011 óta pedig a HOLD Alapkezelő igazgatósági tagja. 2007-ben a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem Gazdálkodástani programjában Ph.D. fokozatot szerzett. 1999-től, a Ph.D. program megkezdésétől rendszeresen tanít, elsősorban a befektetésekhez, vállalati pénzügyekhez, értékpapírpiacokhoz kapcsolódó témákban.
A Bankárképzőben a VAP és a CEFA (EFFAS) programok keretén belül igyekszik átadni kötvénypiaci elméleti, valamint a portfóliókezelés során szerzett gyakorlati ismereteit.
Pallos Noémi

2013-ban végzett a Budapesti Corvinus Egyetem Pénzügy Msc szakán, a Heller Farkas Szakkollégium tagja volt. Szakmai pályafutását a Concorde Vállalati Pénzügyek Kft-nél, majd a Roland Berger Strategy Consultants Kft-nél kezdte.
2021-ben csatlakozott a Futureal Csoporthoz, jelenleg a Finext Alapkezelő Zrt. vezérigazgatója és igazgatósági tagja. Korábban a Diófa Alapkezelő Zrt.-nél dolgozott üzletfejlesztési területen, majd vezérigazgató-helyettesként. 2017-től CFA charterholder.
A Bankárképző képzésein vagyonkezelést érintő témákban adok elő. Fontosnak tartom, hogy ezeken a képzéseken lehetőség nyílik egészében is átlátni a vagyonkezelés, befektetéskezelés folyamatát, hiszen a való élet erről szól. Itt végre össze tudnak állni a mozaikdarabok.
Szabó Balázs

Az ELTE alkalmazott közgazdaságtan alapszak elvégzése után a Corvinus Egyetem pénzügy meterszakán végeztem 2016-ban. Tanulmányaim elvégzése mellett tagja voltam a Rajk László Szakkollégiumnak.
A Bankárképzővel való kapcsolatom kezdete az egyetemi évekre nyúlik vissza, 2014-ben tagja voltam a Bankárképző Mentorprogjamának. 2016 óta dolgozom a Hold Alapkezelőben, ahol először részvényelemzőként, majd 2018 óta portfóliómenedzserként is dolgozom, a Hold Expedíció alap kezelőjeként. Rendszeres szerzője vagyok az Alapblognak és résztvevője a Hold Alaplekezlő heti podcastjainak. A CEFA-EFFAS programban 2019 óta tanítok vállalatértékelést, az elmélet mellett igyekszem nagy hangsúlyt fektetni a gyakorlati tapasztalatok átadására, amellyel a tőzsdei vállalatok elemzésekor találkozom.
2021-ben felkerültem a Forbes magazin 30 sikeres magyar 30 alatt listájára.
Vidákovics Attila

A Nemzetközi Bankárképző képzésén végzett Vagyon-, Alap- és Portfoliókezelőként. A blockchain technológiai és kriptovaluta fejlesztéssel foglalkozó cég, a DLabs alapítója és vezetője, mely számos nagyvállalat és startup szoftverfejlesztésein dolgozik. 2010-től egy mikrobiológiai kutató projektet vezet. A MENSA HungarIQa Blockchain és kriptovaluta csoport alapítója és vezetője, továbbá alapítója és társvezetője a MENSA International Blockchain kutatócsoportnak. A blockchain technológiával kapcsolatos motivációja létrehozni olyan rendszereket, amelyek segíthetik az emberek életét. Hobbija a kripto bányászat.
Vörös Benedek

Közgazdász diplomáját a Pécsi Tudományegyetemen, Statisztika MSc-jét a UCL-en szerezte, CFA charterholder. Pályafutását a Barclays Capitalnél kezdte Londonban, ahol részt vett a kvantitatív befektetési alapkezelési üztetág elindításában. 2010 és 2016 között a JP Morgan részvényderivatíva és árucikk derivatíva részlegein dolgozott derivatíva struktúrálóként illetve piaci kockázatkezelőként. Hazatérését követően a McKinsey&Companynál töltött másfél évet management tanácsadóként. A Generali Alapkezelőhöz 2018 szeptemberében csatlakozott, abszolút hozamú és feltörekvő piaci portfóliókat kezel. A Bankárképzőben a származtatott termékek témakörében ad elő.
VAP - Vagyon, Alap, Portfólió
Szerezze meg azt a tudást, amire egy profi befektetéskezelőnek a szakmában szüksége van!
Megismerheti a piac mozgásait meghatározó gazdasági összefüggéseket, a portfólióelmélet alapjait, és a legfontosabb termékek (kötvények, részvények, származtatott termékek) piacait, sajátosságait.
A KÉPZÉS RÉSZLETEI
Kezdés: 2023. szept. 19.
Jelentkezési határidő: 2023. okt. 31. 23:55
Időtartam: 36 óra
Képzési forma: Tantermi vagy E-learning
Kérdésével keresse munkatársunkat!
Barnucz Szilvia
Ügyfélkapcsolati menedzser
Telefon: +36 1 2240 735
E-mail: szbarnucz@bankarkepzo.hu


Hallgassa meg Bernáth János privátbankárt, aki már elvégezte a VAP programot!
Nézzen meg két oktatóvideót
kötöttségek nélkül, azonnal!
A Vagyon, Alap, Portfólió (VAP) a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (BAMOSZ) és Bankárképző közös programja. A program célja a résztvevő felkészítése, hogy megalapozott pénzügyi ismeretek birtokában képes legyen a befektetéskezelői feladatok ellátására.
- Gyakran előfordul, hogy befektetési, megtakarítási ajánlatokkal keresik meg és kellő szaktudás hiányában kihagyja a lehetőséget?
- Építsen ki minőségi ügyfélportfóliót! Győzze meg ügyfeleit szakértő tudásával, hogy Önre bízzák a befektetéseiket!
A befektetések világának összefüggéseit sajátítsa el a szakmában aktív oktatóktól! Szerezzen a pénzügyi szakmában elismert képesítést, akár otthonról!
Szakértőktől tanulhat a hazai és külföldi intézményi környezetről és a befektetéskezelési piacról, azok működési sajátosságairól, a magyar szabályozói környezetről és a kapcsolódó etikai normákról.E-LEARNING VAP
A két évtizede futó Vagyon, Alap, Portfólió (VAP) e-learning formában is elvégezhető! Szerezze meg most az otthonában az Ön időbeosztásának megfelelően a BAMOSZ és a Bankárképző közös VAP tanúsítványát!
A program menete
- E-learning képzésünkbe folyamatosan bekapcsolódhat. A regisztrált résztvevők hozzáférést kapnak a Bankárképző e-learning rendszeréhez.
- Az e-learning rendszerben a felhasználó modulonként speciális videó-tananyagot talál, amelyet saját időbeosztásának megfelelő ütemezésben dolgoz fel.
- Hozzáférés: a vizsga letételét követő egy hónapig fér hozzá a hallgató a tananyagokhoz.
- A tananyag korlátlan számban visszanézhető, a modulok feldolgozási sorrendje nem kötött.
- A résztvevőknek a program végén írásbeli vizsgát kell tenniük.
Tantermi / Online közvetített képzési forma: 250 000 Ft + ÁFA
E-learning képzési forma: 250 000 Ft + ÁFA
A pótvizsga díja: 30 000 Ft + ÁFA
Oktatók

Nemzetközi Bankárképző és
BGE
oktató

Gárdos Mosonyi Tomori Ügyvédi Iroda
Partner

MVM Group
Pénzügyi kockázatkezelés vezető

HOLD Alapkezelő Zrt.
Befektetési vezető (CIO)

CFA

HOLD Alapkezelő Zrt.
Portfólió menedzser

DLabs
Kripto szakértő

Generali Alapkezelő Zrt.
Senior portfólió manager
VÉLEMÉNYEK A KÉPZÉSRŐL
INTERJÚ
Három hallgatónk, Czirják Gábor (Erste Befektetési Zrt., Product Manager), Adamkó Péter (Kampa Haus Kft., Gyártmánytervező mérnök) és Póké Anna (CIB Bank) meséltek nekünk a Vagyon, Alap, Portfólió tanfolyamon töltött félév tapasztalatairól és pozitívumairól.
VIDEÓ
Mit nyújt Önnek a Bankárképző? - Hallgassa meg végzett VAP hallgatónktól!
KAPCSOLÓDÓ BLOG CIKKEINK

Visszatérés a bankszakmába – tudatosan készül erre interjúalanyunk Surányi Bence, aki a VAP képzésen szerzett élményeiről mesél

Gyakornokként kezdtem és végigjárván a szamárlétrát, most privát banki tanácsadó vagyok.”

Az adottságok és a megszerzett tudás „kövezik ki az utat” a portfóliók kezeléséig

Befektetési igazgatónak lenni Londonban? – Vörös Benedeknek sikerült!
Tanfolyami információ
Tanfolyam dátuma | 2023. szept. 19. |
Jelentkezési határidő | 2023. okt. 31. 23:55 |
Ár | 250 000 Ft + ÁFA |
Tanfolyam hossza | 36 óra |
VEGYE FEL VELÜNK A KAPCSOLATOT!
Tóth Csilla
Szakmai felelős
E-mail: cstoth@bankarkepzo.hu
Barnucz Szilvia
Ügyfélkapcsolati menedzser
Telefon: +36 1 2240 735
E-mail: szbarnucz@bankarkepzo.hu