Dr. Szabó Dániel

A Gárdos Mosonyi Tomori Ügyvédi Iroda egyik partnere, valamint a Nemzetközi Bankárképző Központ és számos elismert hazai egyetem oktatója.
21 éve dolgozom a Gárdos Mosonyi Tomori Ügyvédi Irodában, jelenleg az iroda egyik partnere vagyok. Elsősorban a pénz- és tőkepiaci közvetítőrendszer szereplőivel és szolgáltatásaival, engedélyezési ügyekkel, polgári és gazdasági jogi, értékpapírjogi tanácsadással, valamint peres ügyekkel is foglalkozom. Ügyvédi munkám mellett választottbíróként is tevékenykedem, szerepelek a Kereskedelmi Választottbíróság választottbíró-ajánlási listáján, valamint jogi szakvizsga vizsgáztatóként is dolgozom.
Az egyetem befejezése óta oktatok a Bankárképzőben (VAP, CEFA/EFFAS, EPT és más képzéseken), a Corvinus Egyetem Pénzügyi Mester képzésén, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és az ELTE továbbképző intézeteinek szakjogász képzésein, valamint a Bibó István Jogász Szakkollégiumban.
Dr. Szalay Rita, MBA

Az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán végzett. MBA diplomáját a University of Cincinnati Carl. H. Lindner College of Business nappali programján szerezte.
Több mint 15 éven keresztül a Budapesti Értéktőzsdén dolgozott, 2020-ig a Kibocsátói terület igazgatójaként, majd a BÉT tőkepiac-szabályozási és ESG tanácsadójaként.
Jelenleg ügyvédként dolgozik, mint a Réti, Várszegi és Társai Ügyvédi Iroda (PwC Legal) tagja. Számos szakmai szervezetben és bizottságban vállal aktív részvételt, tagja a tőzsde mellett működő ESG Bizottságnak, valamint az Európai Tőzsdeszövetség (FESE) Listing Experts és Sustainable Finance munkacsoportjainak, illetve az ENSZ Fenntartható Tőzsdék Nemi Egyenjogúság Tanácsadó Csoportjának (UN Sustainable Stock Exchanges Gender Equality Advisory Group).
Hosszú évek óta folytat oktatási tevékenységet a tőkepiaci és fenntarthatósági szabályozás területén: az ELTE Befektetési és Jogi Szakjogászképző program szakmai felelőse és oktatója.
Dr. Száz János

1976 óta tanít a Közgazdasági Egyetemenpénzügyi matematika jellegű tárgyakat, ezen belül opciók és más derivatív termékek árazását, felhasználásukat a kockázatkezelésben. A Bankárképző Központ első szakmai igazgatója, később sok éven át elnöke. Az 1990-es első tőzsdetanácsban az oktatás-vizsgáztatás megszervezéséért felelt. Ekkor jött létre a Brókerképző Központ is, melynek első szakmai vezetője volt, majd a 90-es évek közepén a BÉT tőzsdetanácsának elnöke. Ebben az időszakban lett önálló üzletág a tőzsdén a derivatív kereskedés, ekkor alakult ki a többszekciós tőzsdemodell, és ekkor fejlesztették ki az MMTS szoftvert is. A 1990-es évek elején a Közgazdasági Kar dékánja, a kétezres évek kezdetekor pedig a Befektetések tanszék vezetője volt. A 90-es évek végén a Jegybanktanács tagja, a 2010-es években a hazai Befektetéselemző Egyesület elnöke, a világszervezet héttagú vizsgabizottságának tagja.Befektetési témakörben népszerűsítő előadásokat tartott a Mindentudás Egyetemén (2005) és a Mindenki Akadémiáján (2017); számos tankönyv és szakkönyv szerzője.
dr. Tomori Erika

Az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán végeztem. Bár jogászként a Bankárképző előadói között kakukktojásnak számíthatok, a pénzügyi ismeretek jogi szempontú megközelítésével, és azzal, hogy a modern magyar pénzügyi piacokat a létrejöttüktől volt módom megismerni, e sajátos nézőponttal és tapasztalatommal hasznosan ki tudom egészíteni a gazdasági szemléletű bankár- és pénzügyi szakember képzést.
Banki jogtanácsosi múlt után a pénzügyi jog területére szakosodott ügyvédi iroda tagjaként dolgozom, immár már több mint 30 éve. Kiemelt szakterületemmé a tőkepiac, a pénzügyi és befektetési szolgáltatások, a befektetési alapok és a tőzsde vált. Ezidő alatt a magyar pénzügyi piac legtöbb fontos szereplőjével kapcsolatba kerültem, megismertem a jellemző problémákat, és a kérdésekre adható válaszokat is. Magyarország uniós csatlakozásával és a magyar pénzügyi szereplők nemzetközi kapcsolataival a munkámban szerepet kaptak a nemzetközi tárgyú ügyletek is.
Örülnék, ha a piacon megfelelően felkészült szakemberek nyújtanának szolgáltatásokat kellő információval rendelkező ügyfelek számára. Ennek érdekében aktívan részt veszek tudásom megosztásával mind a jogász, mind a nem jogász szakemberek képzésében a szakirányú felsőfokú, illetve a piaci képzések során: hosszú ideje oktatok az ELTE Állam- és Jogtudományi Kara és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Kara másoddiplomás képzésein, és a kezdetek óta a Bankárképzőben is. Én felelek a Tőzsdei Szakvizsga jogi moduljáért és a Bankárképző EFFAS (CEFA) képzésének jogi moduljáért. Az ELTE és a Corvinus Egyetem címzetes egyetemi docense vagyok. Ügyvédi tevékenységemet a Budapesti Ügyvédi Kamara az Eötvös Károly díjjal ismerte el. Büszke vagyok arra is, hogy hosszú évek óta tagja vagyok a BAMOSZ Etikai Bizottságának.
Fazakas Gergely

Fazakas Gergely a Budapesti Corvinus Egyetem Befektetések és Vállalati pénzügy tanszék oktatója. Az elmúlt 30 évben számos más magyar és nemzetközi egyetemen oktatott vendégoktatóként, elsősorban vállalati pénzügyeket, értékpapír-piacokat és az ehhez kapcsolódó esettanulmányokat. A Nemzetközi Bankárképző és a Könyvvizsgálói Kamara tárgyfelelőse hosszú ideje.
Horváth Valentin

Juhász Ágnes

2005-ben végzett a Budapesti Corvinus Egyetemen pénzügyi befektetéselemzés és kockázatkezelés szakirányon, ugyanebben az évben csatlakozott a KELER Kockázatkezelési Osztályához. A kockázatkezelési területen belül először a Bázel II bevezetése, majd a Működési kockázatkezelési keretrendszer kialakítása volt a feladata. A KELER KSZF munkavállalója annak 2008. évi alapításától fogva. Részt vett a tőzsdén kívüli származtatott ügyletekről, a központi szerződő felekről és a kereskedési adattárakról szóló EU rendelet (EMIR) jogalkotási folyamatában véleményezőként az európai klíringházakat tömörítő szervezet (EACH, European Association of CCP Clearing Houses) munkáján belül. A KELER KSZF EMIR szerinti újraengedélyezésének a szakmai projektvezetője volt. Évek óta rendszeres előadó különböző szakmai kurzusokon.
Juhász Péter

Közgazdász diplomáját a Budapesti Corvinus Egyetem Közgazdaságtudományi Karának pénzügy szakán, vállalatértékelés mellékszakirányon szerezte. Végzése óta az egyetem oktatója, 2003-ban CFA minősítést, 2005-ben Gazdálkodástudományi PhD fokozatot szerzett. A vállalati pénzügyek, vállalatértékelés és teljesítménymérés mellett kutatási területe lefedi a pénzügyi modellezést és a vállalati kockázatkezelést is. Egyetemi tevékenysége mellett rendszeresen tart különféle tréningeket, és tanácsadóként is dolgozik. Több cikk és szakkönyv szerkesztője, lektora, szerzője és társszerzője. 2005 óta CFA Society Hungary elnökségi tagja, 2012 óta szervezet titkára.
Nagy-Kékesi Zsuzsa

Közgazdász diplomáját a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Karának gazdálkodási szakán, tőkepiac és vállalat főszakirányon és vállalatértékelés mellékszakirányon szerezte. 2010-től dolgozik a Magyar Nemzeti Bank Makrofinanszírozás és külső egyensúly főosztályán, ahol a magyar háztartások megtakarítási folyamataimat elemzi, illetve a fizetési mérleg folyamatok és a jegybankmérleg és -eredmény szakértője. 2012-től a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástani Doktori Iskolájának hallgatója, a Befektetések és Vállalati Pénzügyek Tanszék óraadója. Számos publikációja jelent meg a lakosság megtakarítási döntéseivel, a magyarországi finanszírozási folyamatokkal, illetve a jegybanki eredménnyel kapcsolatban.
Rácz Balázs

Rácz Balázs a 2018 óta az MKB Bank Nyrt. senior tőkepiaci elemzője. Balázs széleskörű tapasztalattal rendelkezik a pénz- és tőkepiaci elemzés, vállalatértékelés területen. Korábban az Erste Befektetési Zrt. elemzői csapatának volt a tagja, ahol a kereskedési ötletek megfogalmazása mellett a sajtó- és médiamegjelenések is részét képezték a napi munkájának. Előtte a Solar Capital Markets Zrt.-nél illetve a Bridge Wealth Management-nél dolgozott részvényelemzőként. Diplomáját a Budapesti Corvinus Egyetem Közgazdaságtudományi Karán mint közgazdász.
Réz András

Közgazdász-szociológus diplomáját a Budapesti Közgazdaság-tudományi Egyetemen szerezte. A végzés után rövid ideig az egyetem Statisztika tanszékén oktatott, majd 1989-90 között a University of Londonban (School of Slavonic and East European Studies) volt visiting scholar. 1990-től a Pénzügyminisztériumban dolgozott különböző területeken (pénzügyi szabályozás, miniszteri titkárság, államadósság-kezelés a költségvetési főosztályon). 1995-től dolgozik az Államadósság Kezelő Központban, 1996-tól főosztályvezetőként a Tervezési és elemzési főosztályt vezette, majd 2001-től a Middle Office-t (a korábbi területek mellett már a kockázatkezelést is felügyelte). 2015-ben lett az ÁKK Zrt. vezérigazgató-helyettese, ahol a korábbi területek mellett a back office-t is felügyeli.
Varga-Balázs Attila

Közgazdász diplomáját a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem pénzügy szakán aktuárius mellékszakirányon szerezte. 1997-től a BÉT Közgazdasági Főosztályán dolgozott elemzőként, majd az Üzletpolitikai és Kommunikációs igazgatóság igazgatóhelyetteseként tevékenykedett, ahol piac- és termékfejlesztés terén szerzett tapasztalatokat. 2004-től kilenc éven át a Kibocsátói és Tagi Igazgatóság igazgatói posztját töltötte be. Jelenleg a BÉT Kereskedési és Üzletfejlesztési Igazgatóságát vezeti. Mindkét pozícióban a tagi kapcsolattartás és a tagsággal kapcsolatos szabályrendszer alakításának, illetve a BÉT piacmonitoring tevékenységének a felelőse.
Várnai Tímea

Közgazdász diplomáját a Budapesti Corvinus Egyetem Közgazdasági Karának Makrogazdasági elemző és előrejelző főszakirányán szerezte.
2007 óta a Magyar Nemzeti Bank Közgazdasági előrejelzés és elemzés igazgatóságának elemzője, ahol az Inflációs Jelentés készítésén, valamint az MNB makrogazdasági előrejelző és monetáris politikai döntést támogató modelljeinek fejlesztésén és implementálásán dolgozott. 2017-től másfél éven át az Európai Központi Bank Kutatási és Közgazdasági igazgatóságain modellfejlesztési szakértőként dolgozott.
Vidovics-Dancs Ágnes

A Budaspesti Corvinus Egyetem Pénzügy Tanszékének docense; a Diófa Alapkezelő Zrt. kockázatkezelési vezetője és a hazai EFFAS-tagszervezet elnökségi tagja.
2006 óta oktatok a Budapesti Corvinus Egyetemen, számos pénzügyi, illetve matematikai-pénzügyi tárgyat tanítok és tanítottam. Doktori fokozatomat a közgazdaságtudományok területén szereztem 2015-ben, jelenleg a Pénzügy Tanszéken vagyok egyetemi docens. 2016 óta specializáció-felelőse vagyok a Biztosítási és Pénzügyi Matematika szak Kvantitatív Pénzügyek specializációjának. Az egyetemi pálya mellett dolgoztam az Államadósság Kezelő Központban, illetve jelenleg is kockázatkezelési vezetője vagyok a Diófa Alapkezelő Zrt-nek.
A CEFA-EFFAS programon 2006 óta tanítok, eddig 5 modulban vettem részt. Jelenleg az Opciók és a Kötvények modul felelőse vagyok, illetve oktatok a Portfólió modulban is. A képzéssel való kapcsolatomat még szorosabbá teszi, hogy 2013 óta elnökségi tagja vagyok a hazai EFFAS-tagszervezetnek (Magyar Tőkepiaci Szakemberek Egyesülete), illetve hogy magam is rendelkezem a CEFA és a CIIA végzettségekkel.
Szakmai érdeklődésem középpontjában a derivatíva-árazási modellek, illetve az államadósság-kezeléssel, adósságválságokkal kapcsolatos témák állnak.
Tőzsdei szakvizsga felkészítő tanfolyam
Legyen sikeres bróker az elismert végzettséget adó brókerképző tanfolyamunkkal!
Választhat, hogy a komplex képzésre (120 óra) jelentkezik, vagy az egyes képzési részekre külön-külön.
A KÉPZÉS RÉSZLETEI
Kezdés: 2023. szept. 23.
Jelentkezési határidő: 2023. szept. 28. 16:00
Időtartam: 120 óra
Képzési forma: Tantermi vagy Online
Kérdésével keresse munkatársunkat!
Regős Teréz
Ügyfélkapcsolati menedzser
Telefon: +36 1 2240 714
E-mail: tregos@bankarkepzo.hu
A képzés célja, hogy megismertessük a legfontosabb értékpapírpiaci fogalmakat, és a jogszabályi hátteret. Megtanítjuk a Budapesti Értéktőzsde, illetve a Keler Kszf. vonatkozó szabályzatait és működését. Résztvevőink bepillanthatnak a különböző befektetési lehetőségekbe, miközben átláthatják az értékpapírpiac alapvető összefüggéseit is. Az elméleti háttér elsajátítása mellett gyakorlati, számolásos feladatok segítségével készítjük fel hallgatóinkat a sikeres tőzsdei, illetve kapcsolódó tevékenységekre.
A 4 képzési részhez tartozó vizsga sikeres teljesítésével a BÉT által is elismert végzettséget szerez.A TANFOLYAM ÜTEMEZÉSE
Az első és második képzési rész (Közgazdaságtan és Értékpapírjog) ütemezése már letölthető.

KOMPLEX tanfolyam: a négy képzési rész egyidejű megvásárlásakor 10 százalék kedvezményt nyújtunk, így a komplex tanfolyam ára: 342 000 Ft + 27% ÁFA.
Képzési részekre külön-külön is jelentkezhet:
- I. Közgazdaságtan (90.000 Ft + 27% ÁFA )
- II. Értékpapírjog (90.000 Ft + 27% ÁFA )
- III. BÉT- és KELER szabályzatok (80.000 Ft + 27% ÁFA )
- IV. Értékpapírszámtan (120.000 Ft + 27% ÁFA )
A KÉPZÉS OKTATÓI

Gárdos Mosonyi Tomori Ügyvédi Iroda
Partner

Réti, Várszegi és Társai Ügyvédi Iroda (PwC Legal)
Irodai tag, ügyvéd

Budapesti Corvinus Egyetem
egyeteni tanár

Gárdos Mosonyi Tomori Ügyvédi Iroda
partner

Budapesti Corvinus Egyetem
Egyetemi docens

Budapesti Értéktőzsde
Igazgató-helyettes

KELER KSZF Zrt.
Vezető tanácsadó

Budapesti Corvinus Egyetem
Egyetemi docens

Magyar Nemzeti Bank
Vezető közgazdasági elemző

MKB Bank Nyrt.
Senior tőkepiaci elemző

Államadósság Kezelő Központ Zrt.
Vezérigazgató-helyettes

Budapesti Értéktőzsde
Igazgató

Magyar Nemzeti Bank
elemző

Budapesti Corvinus Egyetem
docens
Tanfolyami információ
Tanfolyam dátuma | 2023. szept. 23. |
Program vége | 2023. szept. 28. |
Jelentkezési határidő | 2023. szept. 28. 16:00 |
Ár | 342 000 Ft + Áfa |
Tanfolyam hossza | 120 óra |