Berendi Judit
A Bankárképző partner tanácsadója, jelentős banki tapasztalattal és gyakorlattal rendelkezik a banki termékfejlesztés, finanszírozás és work-out területen. Kiemelt szakmai területe a KKV-k kockázatainak értékelése. Vezető oktatója a KKV finanszírozás, valamint a kockázatelemzés és belső ellenőrzés témakörű tanfolyamoknak.
Dr. Gulyás Éva
A Budapesti Corvinus Egyetem Vezetői tanszékének adjunktusa, emellett IFRS szakértőként támogatja a treasury ügyletek támogatására szakosodott FX Software Zrt munkáját.
Munkája során szerteágazó tapasztalatot szerzett a lízingügyletek területén, valamint a magyar számvitel és adózás, az US-GAAP és az IFRS területén.
A Citibank valamint az ABN AMRO Eszközlízing Zrt.nél a lízing üzletág számviteli vezetője volt, majd főkönyvelőként dolgozott a CIB lízing csoportjában.
Tanácsadóként részt vett a Lombard lízingcsoport IFRS jelentéseinek, devizapozíciós nyilvántartásainak, valamint az IAS-konform értékvesztés-számításának kialakításában, valamint kisebb hazai bankok IFRS-ekre történő áttérésében.
1996 óta a Budapesti Corvinus Egyetem számvitel oktatásának fejlesztésén dolgozik. A Vezetői Számvitel tantárgyak területe mellett részt vett a Számviteli beszámolók tantárgy oktatásában is. Jelenleg a Hitelintézeti számvitel, a Hitelintézetek könyvvizsgálata és ellenőrzése, valamint angol nyelven a Financial Statements and analysis tárgyak oktatásáért. A témában való szakértelmét is jelzi, hogy munkássága során számos publikáció, könyv, folyóirat és cikk köthető a nevéhez.
1995-től okleveles könyvvizsgáló, szakterületén pedig 2014-ben PhD fokozatot, 2016-ban pedig az ACCA DIPIFR diplomáját szerezte meg
dr. Kiss Milán
Közgazdász diplomáját 2009-ben, jogász végzettségét pedig 2019-ben szerezte meg. Közgazdasági tanulmányai befejezését követően kontrolling területen helyezkedett el. 2013-tól az IBM Global Financing munkatársa volt, ahol többek között hitel- és leasing termékek árazásával és cash-flow tervezéssel foglalkozott. 2016-ban csatlakozott a Magyar Nemzeti Bank Pénzügyi infrastruktúrák igazgatóságához, ahol pénzforgalmi szabályozással foglalkozott, mint elemző közgazdász, valamint a pénzforgalmi szabályozási csapat vezetője volt. 2022-től az MNB Informatikai felügyeleti főosztályán dolgozott, mint vezető felügyelő. 2023. novemberétől egy magyar alapítású elektronikuspénz-kibocsátó intézmény termék és IT fejlesztési főosztályvezetője.
Dr. Pollák Zoltán
A Budapesti Corvinus Egyetem pénzügy mesterszakán végeztem befektetéselemzőként, majd a Befektetések és Vállalati Pénzügy Tanszéken szereztem doktori fokozatot 2022-ben summa cum laude minősítéssel.
Az oktatás szeretete egyetemi éveim alatt alakult ki bennem. A tudás átadása, a tehetséges hallgatók segítése és a minőségi oktatás felé az elköteleződésem azóta is megmaradt, az elmúlt években több befektetési, illetve bankszakmai, kockázatkezelési kurzuson oktattam a Corvinus Egyetemen, a BGE-n és a Bankárképzőben. Jó érzéssel tölt el, hogy egykori hallgatóim mosolyogva köszönnek az utcán és bizalommal fordulnak hozzám szakmai kérdéseikkel.
A CEFA képzésen az Alkalmazott statisztika és pénzügyi alapszámítások bevezető modul felelőse vagyok. Célom a hozam és a kockázat összefüggéseinek alapos bemutatása, az ehhez szükséges matematikai és statisztikai alapok átadása. A tananyagot valós példákon, esettanulmányokon keresztül mutatom be, testközelbe hozva és izgalmassá téve az elsőre száraznak tűnő matematikai-statisztikai alapokat.
Kiss László
2005-ben pénzügyi diplomát szerzett a Budapesti Corvinus Egyetemen, majd 2008-ban jogi posztgraduális diplomát az ELTE-n.
Jelenleg egy nemzetközi executive MBA programban vesz részt, amelyet a SEED és a Maastricht School of Management irányít.
2018 óta aktív résztvevője a fizetési megoldások implementálásának és kereskedői akvizícióknak Magyarországon és az OTP Csoport országaiban. A Bank stratégiája megváltozott: határokon átívelően gondolkodunk, ennek köszönhetően előtérbe került a digitalizáció, a digitális megoldások, amelynek keretein belül új és dinamikus megoldások keresése került előtérbe.
“Erős és dinamikus csapatunk nap mint nap dolgozik, hogy megfeleljen a meglévő és új ügyfélelvárásoknak, támogassa stratégiájukat és üzleti partnerként segítsen elérni üzleti céljaikat.”
Missziója a gyakorlatban is bevezetett fizetési innovációk értékesítésére irányul a Globális Világtól a közép-kelet-európai régióig. Ezenfelül az OTP-ügyfelek piaci helyzetének és stratégiájának javításával és megerősítésével kapcsolatos jelenlegi feladataival Magyarországon és a csoporton belül is erősíti az OTP Bank Nyrt fizetési szolgáltatási tevékenységét.
Marsi Erika
2007 óta a Bankárképző alelnöke, elsősorban a CRD-vel és a hazai banki szabályozással kapcsolatos feladatok tartoznak hozzá. Irányítja a Bankárképző átvilágítási és jogszabály megfeleléssel kapcsolatos témakörű projektjeit.
A bankrendszeri elemzések szakmai irányítója és a Bankszámla-index kidolgozója. A Bankárképző BADI programjának és bankszakmai képzéseinek oktatója.
Németh Krisztián
A Budapesti Corvinus Egyetemen végeztem makroelemző közgazdászként. Fő érdeklődési területeim a bankok és a gazdaságpolitika, valamint a kettő határán lévő makro pénzügyek. Ez a kettős érdeklődés tükröződik a szakmai életutamban is: a makro elemzéshez szükséges eszköztárat előbb a mesterképzésen sajátítottam el. Jelenleg pedig a Corvinus Egyetem PhD hallgatójaként kutatom a kelet-közép európai országok gazdaságpolitikájának koherenciáját. Mindezzel párhuzamosan 2016 óta dolgozom a Bankárképzőben banki kockázatkezelési szakértőként. Projektjeim során elsősorban hitelkockázat-kezelésre, illetve PD/LGD modellek fejlesztésére szakosodtam. A banki tanácsadás és az egyetemi kutatás mellett igazi flow élményt számomra az oktatás jelent. Arra törekszem, hogy kiaknázzam a kutatás, a tanácsadás és az oktatás közötti szinergiákat, és az általam tartott képzéseken minél naprakészebb és gyakorlatiasabb tudást adjak át.
A Bankárképzőben én fejlesztem és oktatom a CEFA képzés Makrogazdaságtan modulját. Az elméleti tananyag feldolgozását hazai és nemzetközi esettanulmányok segítik. Az aktualitások – mint a Covid járvány makrogazdasági hatásai, a 2023. márciusi bankpánik, vagy a digitális jegybankpénz körüli vita – folyamatosan épülnek be a tananyagba.
Popovics László
A Deltec Bankot megelőzően az OTP Bank Elosztott Rendszerek Fejlesztéséért felelős vezetője volt, ahol közel száz fős csapatot épített fel. A zöldmezős szervezeti egység eredményei magukért beszélnek. A csapat felépítésével párhuzamosan másfél év alatt leszállította a Bank azonnali fizetésért felelős egyenleg kezelő rendszerét, amely az azonnali fizetés kiszolgálása mellett több évtizede fennálló műszaki problémákat is megoldott. A rendszer különlegessége, hogy két év alatt 0 másodperc tervezett, és nem tervezett leállással büszkélkedhet. Ritka az a rendszer, amely ténylegesen 100%-os rendelkezésre állást biztosít, még ritkább, amely mind ezt költséghatékonyan teszi.
Az elosztott rendszerek fejlesztése mellett az IT innovációkért is felelt, amely keretein belül foglalkoztak mesterséges intelligenciával, blokklánccal, és kevert valósággal. Az utóbbi keretében 2018-ban a világon először demonstrált a csapat egy holografikus telepresence megoldást.
A műszaki megoldások mellett fontos érdeklődési területe a szervezet fejlesztés – elsöprő innovációval rendelkező műszaki megoldásokat csak kivételes csapattal lehet létrehozni. Szervezetfejlesztési munkáját a HRBest 2020-ban a Jövőálló szervezet kategóriában aranyéremmel díjazta. Szintén 2020-ban elnyerte a Magyarországi Vezető Informatikusok Szövetségének – Év informatikai vezetője különdíját.
Jelenleg a London University-n Mesterséges Intelligencia mérnök képzésen vesz rész, ezzel párhuzamosan a Deltec Bank rendszereinek és folyamatainak a megújításán dolgozik. A nemzetközi karriernek köszönhetően nemzetközileg elismert pénzügyi és technológiai szakemberekkel dolgozhat együtt.
BADI - Bankmenedzser Diplomaprogram
BADI – Értse meg a bank egészét, ne csak a részeit!
Itt az ideje, hogy a banki működés összefüggéseit is megismerje. Ez az a képzés, ahol összeáll a kép!
A Budapesti Corvinus Egyetemmel közös képzésünkön 2 félév alatt egyetemi oklevelet szerezhet.
Kezdés: 2025. febr. 20.
Jelentkezési határidő: 2024. dec. 31. 23:55
Időtartam: 136 óra
Képzési forma: Tantermi vagy Online
Bővebb információk: Tovább
Kérdésével keresse munkatársunkat!
Révay Réka
Ügyfélkapcsolati menedzser
Telefon: +36-1-224-0742
E-mail: rrevay@bankarkepzo.hu
Azért válassza a BADI-t, mert
- korszerű, piacképes tudást nyújt;
- az előadások távoli eléréssel is hallgathatók;
- oktatóink a bankszakma (piaci szereplők, MNB, Bankárképző) és az egyetemi élet kiválóságai;
- munka mellett is végezhető és az egyetlen felsőfokú bankszakmai képzés a hazai piacon;
- gyakorlatorientált, kiscsoportos, interaktív képzés.
A Budapesti Corvinus Egyetem honlapján 2025. január 15-ig jelentkezhet.
A jelentkezés linkjét közzé tesszük, amint az egyetem megnyitja.
BADI végzettséggel és tudással vezető lehet hitelintézetnél vagy a pénzügyi piac bármely más szereplőjénél. Irány a menedzseri szint!
Tudjuk, hogy munka mellett nehéz minden órán személyesen jelen lenni, ezért online is követheti az órákat. Ha ez sem megoldható, akár felvételről is visszanézheti azokat. Így semmiről sem marad le!
Tanuljon a bankszakmában aktív vezetőktől, gyakorlati formában! Való életből vett példákkal és bankszimulációval tesszük kézzelfoghatóvá a tananyagot.
Azok számára, akik úgy érzik, hogy nem rendelkeznek kellő előképzettséggel a diplomaprogram sikeres elvégzéshez, a Bankárképző online BADI felkészítő elearning kurzust kínál.
A felkészítőkurzusról itt talál részleteket! Ha bizonytalan a tudásában itt letesztelheti, hogy ajánljuk-e Önnek a felkészítő elvégzését.
TEMATIKA
A diplomaprogram 10 kötelező és egy választható tantárgyból áll.
Nézzen bele a program részletes leírásába!
A kötelező tantárgyak a következők:
I. BANKPIAC JELLEMZŐI ÉS SZABÁLYOZÁSA
- A bankok gazdaságban betöltött szerepe, a bankrendszer makroszintű funkciói.
- A bankszabályozási keretrendszer elemei: makro- és mikroprudenciális, a bázeli és hazai (EU) szabályozás.
- A monetáris politika céljai és eszközei és ezek kapcsolódásai az egyedi bankok és a bankrendszer működéséhez.
II. BANKOK MŰKÖDÉSE, DIGITALIZÁCIÓ
- A bankok működése, szervezeti felépítésük, banki védelmi vonalak.
- Új irányok: agilis szervezet.
- A bankok üzleti modelljei és stratégiái.
- A digitalizáció (FinTech) hatása a bankok működésére.
III. BANKI BESZÁMOLÓK ÉRTELMEZÉSE, KONTROLLING
- A banki pénzügyi beszámolók elemei, struktúrája és a banki számvitel legfontosabb előírásai.
- A banki kontrolling feladatai, a kontrolling által használt mutatószámok, elemzési eszközök.
IV. FIZETÉSI FORGALOM ÉS INNOVÁCIÓK
- A fizetési rendszerek fogalma és új megjelenési formái.
- A pénzforgalom hazai és uniós szabályozási környezete és infrastruktúrája.
- A technológiai fejlődés és a digitalizáció új irányai a bankrendszeren belül és kívül.
V. VÁLLALATI ÉS LAKOSSÁGI HITELEZÉS
- A vállalati és lakossági hitelezés elemeinek és lépéseinek gyakorlatorientált bemutatása, hitelezési esettanulmányok feldolgozása.
VI. BANKMENEDZSMENT PROJEKTFELADAT
- Komplex bankelemzési esettanulmány kidolgozása valós adatokon.
VII. BEFEKTETÉSI SZOLGÁLTATÁSOK
- A befektetési termékek és befektetési piacok jellemzői, szabályozói környezete, kockázat-hozam viszonya, befektetések árazása.
- Befektetési döntési szimuláció.
VIII. BANKI ESZKÖZ- ÉS FORRÁSMENEDZSMENT
- ALM menedzsment működése a gyakorlatban: piaci kockázatok, árazás, likviditásmenedzsment, ALCO.
- A Treasury működése és kapcsolata az ALM-el.
- Pénzpiaci műveletek treasury szimuláció segítségével.
IX. KOCKÁZATKEZELÉS
- A kockázatkezelés és a bázeli (EU és hazai) tőkeszabályozási keretrendszer megismerése és a kockázatalapú tőkekövetelmény előírások gyakorlati alkalmazása.
X. BANKSZIMULÁCIÓ
- A bank és bankrendszer működését szimuláló szoftver használatával a hallgatók csoportos és önálló komplex (stratégia, árazás, hitelezés, kockázatkezelés, informatikai fejlesztés stb.) döntéseket hoznak.
- A szimuláció megmutatja a döntések részvényesi értékre gyakorolt hatását.
Jelentkezzen a képzésre december 31-ig a Bankárképző honlapján és segítjük a Budapesti Corvinus Egyetem jelentkezési adminisztrációját!
Képzési díj: 630.000 Ft/félév.
A díj a Budapesti Corvinus Egyetemnek fizetendő.
A program hossza két félév.
A KÉPZÉS OKTATÓI
Nemzetközi Bankárképző Központ Zrt.
Partner tanácsadó
Budapesti Corvinus Egyetem
Tanszék számviteli vezető
Termék és IT fejlesztési főosztályvezető
Nemzetközi Bankárképző és
BGE
oktató
OTP Bank Nyrt.
Bankkártyaelfogadás értékesítés és Cross Border Sales vezetője
Nemzetközi Bankárképző Központ Zrt.
Alelnök
A Nemzetközi Bankárképző Központ
tanácsadó, oktató
Deltec Bank and Trust Limited
A Bank Chief Digitalization Officer – Digitalizációért felelős vezetője.
TEKINTSEN BELE VIDEÓINKBA!
Bankmenedzsment
Banküzemtan Kézikönyv
BADI oktatás
Németh Krisztián
Molnár Ákos András véleménye a BADI-ról
Dénes Gábor véleménye a BADI-ról
KAPCSOLÓDÓ BLOG CIKKEINK
Hallgatói vélemények a BADI képzés záró akkordjáról, a Finsim City Bankszimulációról
Banki jogtanácsosként kamatoztatja megszerzett tudását Vékony Anettvolt BADI hallgatónk
Akik továbbra is sikeresek akarnak maradni a karrierjükben, területeken átívelő, mély hozzáadott értékkel bíró tudást kell, hogy szerezzenek
A pandémia ellenére nálunk továbbra is gördülékeny a tanulás, de beszéljenek a számok és a hallgatói vélemények!
Tanfolyami információ
Tanfolyam dátuma | 2025. febr. 20. |
Jelentkezési határidő | 2024. dec. 31. 23:55 |
Ár | Budapesti Corvinus Egyetemnek fizetendő díj: 630 000 Ft / félév |
Tanfolyam hossza | 136 óra |
VEGYE FEL VELÜNK A KAPCSOLATOT!
Marsi Erika
Szakmai felelős
E-mail: emarsi@bankarkepzo.hu
Révay Réka
Ügyfélkapcsolati menedzser
Telefon: +36 1 2240 742
E-mail: rrevay@bankarkepzo.hu