Program
Jelenleg a VAP képzés távoktatásos formájára tudunk jelentkezést elfogadni, ahol a képzés tananyaga a Bankárképző által működtetett, jelszóval védett e-learning felületén áll rendelkezésre videófelvételek formájában. A következő tantermi csoport indulása 2021. őszén várható.
A Vagyon, Alap, Portfólió (VAP) a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (BAMOSZ) és Bankárképző közös programja. A program célja a résztvevő felkészítése, hogy megalapozott pénzügyi ismeretek birtokában képes legyen a befektetéskezelői feladatok ellátására.

Használja ki hatékonyan az otthon töltött időt. Ragadja meg az alkalmat, hogy megértse az egyes befektetési lehetőségek előnyeit és hátrányait, a legfontosabb termékek (kötvények, részvények, származtatott termékek) piacait és sajátosságait. Gyakran előfordul, hogy befektetési, megtakarítási ajánlatokkal keresik meg és kellő szaktudás hiányában nem foglalkozik az ajánlatokkal? Nem tudja, hogy kellene döntenie?
Képzésünkkel nem csak a pénzügyi piacok alaptermékeit ismerheti meg, hanem a legfontosabb összefüggéseket, arany szabályokat is! E-learning képzésünkbe bármikor bekapcsolódhat és akár három nap alatt teljesíthető! Szerezzen a pénzügyi szakmában elismert képesítést otthonról akár két hét alatt!
Az oktatás a Bankárképző e-learning rendszerében történik. A program során részletes információkkal gazdagodhat a hazai és külföldi intézményi környezetről és a befektetéskezelési piacról, azok működési sajátosságairól, a magyar szabályozói környezetről és a kapcsolódó etikai normákról. Megismerheti a piac mozgásait meghatározó gazdasági összefüggéseket, a portfólióelmélet alapjait, és a legfontosabb termékek (kötvények, részvények, származtatott termékek) piacait, sajátosságait.
A program nyilvántartásba vételi száma: E-000581/2014/D001; E-00581/2014/D002
Hallgatói vélemények

Három hallgatónk, Czirják Gábor (Erste Befektetési Zrt., Product Manager), Adamkó Péter (Kampa Haus Kft., Gyártmánytervező mérnök) és Póké Anna (CIB Bank) meséltek nekünk a Vagyon, Alap, Portfólió tanfolyamon töltött félév tapasztalatairól és pozitívumairól.
Miért esett a választásod a VAP programunkra? Tantermi vagy online formában végezted el a képzést?
Gábor - Alapvetően a munkahelyemen ajánlották, de a tematika alapján látszódott, hogy ez a képzés teljesen jó átfogó képet ad a befektetések világáról, beleértve a termékeket, piaci szereplőket, és a jogi környezetet. Tantermi formában végeztem. (Akkor még nem volt online lehetőség).
Péter - Biztosítási területen dolgozom, a termék struktúra miatt áttételesen ugyan, de foglalkozni kell a befektetési alapokkal. Ezen túl érdekelt a programban rejlő lehetőség. A foglalkozást a földrajzi adottság adta távolság miatt online kurzuson végeztem.
Anna - Online képzést választottam, mivel vidéki vagyok előnyösebb volt, nem kellett időt töltenem az utazással.
Milyennek találtad az oktatást, oktatókat, környezetet/ közeget?
Gábor - Jó hangulatúak voltak az órák, segítőkészek és a maguk területén valóban szakértők voltak az előadók. Bár az első két modul után (ami akkor az intézményi környezet és a szabályozói kérdések voltak) a harmadik alkalommal többen egymásra néztünk, amikor az oktató száját a „…majd parciálisan integráljuk” mondat hagyta el. Bíztam benne, hogy jó ideig nem kell ezzel a szófordulattal újra találkoznom… (De természetesen ez csak a magyarázat volt, még mielőtt bárki megijedne, nem kellett integrálni a vizsgán.) A környezet igényes és tiszta volt, az ott elfogyasztott finom pogácsákat pedig azóta is többen felemlegetik a kollégák közül.
Péter - Érthető volt, ritkán behallatszott az utcazaj, órai alapzörej, ami rontja az előadás minőségét, de valóban csak pár percig tart.
Volt „kedvenc” modulod? Ha igen, melyik?
Gábor - Talán a szabályozói környezet, mert ez a terület egyébként is érdekelt, illetve az előadó is sok gyakorlati példát mondott az egyes esetekre, ráadásul humorral fűszerezve. Ezen felül a vizsgafelkészítőt nem érdemes még kihagyni, hiszen az egy jó és gyakorlatias összefoglalója a tanultaknak és sokat segít a vizsga teljesítésében.
Péter - A jogi rész szerintem nagyon profin összeszedett és nagyon jó színvonalon volt előadva.
Anna - Befektetések, biztosítások. Ezek a témakörök közel állnak hozzám. Érdekes, jól illusztrált volt az előadás.
Milyen előnyöket / pluszt adott neked a későbbiekben? Biztosabb tudás, szakmában való elismerés esetleg pozícióban való előrelépés, egyéb?
Gábor - Örömmel látom, hogy azóta is szembeköszön velem a VAP az álláshirdetések „Előnyt jelent:” részében, ami egy jó visszaigazolása annak, hogy a szakmában ismert és elismert ez a képzés, amit érdemes elvégezni. Ez alapján vélhetően nőtt az értékem a munkaerőpiacon, ezzel együtt az esélyeim a karriercélok elérésére.
Péter - Szélesebb körben látom most már a befektetések világának hátterét és így a szakmámon belül is sokkal nagyobb magabiztosságod ad. Amiben segíteni tud az egy új lehetőség megteremtése a vállalkozásom részére, ami plusz jövedelmet is tud termelni.
Anna - Nem volt feltétele a képzés a munkám végzéséhez. Én éreztem úgy, hogy ezekre az ismeretekre szükségem van, amit sajnos a munkahelyemen képzés formájában nem kapok meg. Örülök, hogy a Bankárképzőre találtam!
A munkád során tudod alkalmazni a VAP képzésen kapott ismereteket?
Gábor - Igen, elsősorban a jogi ismereteket, hiszen a folyamatosan változó szabályozói környezet lekövetése, átültetése a gyakorlatba, a feladataim közé tartozik, így ehhez az alapokat jól biztosította ez a képzés.
Péter - Természetesen igen. Ugyan nem minden részét, de a többségét igen.
Anna - Napi szinten!
Kik számára és miért ajánlanád a VAP-ot?
Gábor - Bárki számára, aki befektetési szolgáltatónál az üzleti területen szeretne elhelyezkedni, elsősorban azért mert jó átfogó képet ad a szakmáról. Egy alapot, amire lehet építeni, később lehet tovább specializálódni akár egy következő, magasabb szintű Bankárképzős képzésen. Továbbá a szakma véráramába is be lehet kerülni, hiszen nem csak több héten keresztül járunk együtt szakmabeliekkel a képzésre, de a későbbi alumni találkozókon még több emberrel tudunk megismerkedni.
Péter - Magyarországon elég nagy problémának tartom, hogy - főleg biztosítási szakmában az UL termékeknél - mindenféle ismeretanyag nélkül bárkiből lehet pénzügyi területen dolgozó ember. Ezzel sajnos sok esetben kárt okozva az ügyfeleknek és szakmának is. Ebből kiindulva ezen a területen dolgozó/munkálkodó embereknek tudnám ajánlani, mert ugyan lehet saját magukat fejleszteni, de sokkal jobb ezt irányított formában megkapni, úgy, hogy a friss és valós információk és tudásanyag jelenik meg.
Anna - Befektetési tanácsadóknak, bankároknak, biztosítósoknak, személyi bankároknak.