A modul célja, hogy a hallgatók megismerjék a befektetési piac szereplőt, a magánbefektetők és intézményi befektetők jellemzőit és az általuk választott befektetési formákat.

Szerezze meg azt a tudást, amire egy profi befektetéskezelőnek a szakmában szüksége van!
Most 10% előjelentkezési kedvezményt adunk a program díjából, amennyiben július 15-ig jelentkezik a képzésre és július 31-ig befizeti a tandíjat!
A Vagyon, Alap, Portfólió (VAP) a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (BAMOSZ) és Bankárképző közös programja. A program célja a résztvevő felkészítése, hogy megalapozott pénzügyi ismeretek birtokában képes legyen a befektetéskezelői feladatok ellátására.
Gyakran előfordul, hogy befektetési, megtakarítási ajánlatokkal keresik meg és kellő szaktudás hiányában kihagyja a lehetőséget?
Építsen ki minőségi ügyfélportfóliót! Győzze meg ügyfeleit szakértő tudásával, hogy Önre bízzák a befektetéseiket!
A befektetések világának összefüggéseit sajátítsa el a szakmában aktív oktatóktól! Szerezzen a pénzügyi szakmában elismert képesítést, akár otthonról!
Szakértőktől tanulhat a hazai és külföldi intézményi környezetről és a befektetéskezelési piacról, azok működési sajátosságairól, a magyar szabályozói környezetről és a kapcsolódó etikai normákról.
Megismerheti a piac mozgásait meghatározó gazdasági összefüggéseket, a portfólióelmélet alapjait, és a legfontosabb termékek (kötvények, részvények, származtatott termékek) piacait, sajátosságait.
A Vagyon, Alap, Portfólió befektetéskezelői programot ajánljuk vagyonkezelők, alapkezelők, befektetési társaságok, nyugdíjpénztárak, biztosítók és bankok befektetéskezeléssel foglalkozó munkatársainak, ezen területek szabályozói és felügyelői valamint befektetési termékek értékesítésével foglalkozó munkatársak részére.
Kiemelten ajánljuk azoknak, akik munkájuk során kapcsolatba kerülnek befektetési termékekkel, és szeretnék megérteni, megismerni a pénz- és tőkepiacok működését és termékeit.
A pénzügyi területen folytatott korábbi tanulmányok hasznosnak bizonyulhatnak a program során, de a programra jelentkezni lehet szakmai előképzettség nélkül, középfokú végzettséggel is.
Megszerezhető kompetenciák:
A VAP-ot azoknak ajánljuk, akik szakmai kompetenciák birtokában komoly ügyfélportfóliót szeretnének kialakítani és karriert építeni a befektetéskezelői szektorban.
Hallgassa meg Bernáth János privátbankárt, aki már elvégezte a VAP programot!
A VAP féléves oktatási program, melynél Ön elfoglaltságának megfelelően két képzési forma közül választhat:
TEMATIKA:
A modul célja, hogy a hallgatók megismerjék a befektetési piac szereplőt, a magánbefektetők és intézményi befektetők jellemzőit és az általuk választott befektetési formákat.
A tananyagban sor kerül a legfontosabb portfólió kockázati mérőszámok ismertetésére, és bemutatjuk, hogyan lehet optimális portfóliót meghatározni. Az elemzés során építünk a hasznosság megismerésére, és matematikai alapon levezetjük a hatékony piaci görbét és a hasznosság melletti optimális portfólió kiválasztást.
A befektetés kezelésében részt vevő vállalatok típusait, szabályozásuk részleteit ismerheti meg ebben a modulban. A tananyag foglalkozik a felügyeleti szervektől kezdődően az egyes befektetés kezelői ágazatokkal, az abban tevékeny szolgáltatókkal. Külön részletesen áttekintjük az egyéni vagyonkezelés szabályozási környezetét, valamint a kollektív vagyonkezelést meghatározó jogszabályi környezetet.
Megismertetjük a hallgatókat a kötvény árazása és hozamfogalmak mellett a kamatlábkockázat méréseinek eszközeivel, valamint a hazai közvénypiacok működésével.
A részvények jogi fogalmával, kereskedésük részleteivel ismerkedünk meg a modulban. A jogi háttér bemutatása mellett fontos szerepet kap a tőzsde, mint szabályozott piac bemutatása.
A modul célja, hogy a hallgatók megismerkedjenek a határidős és opciós ügyletekkel, ezek értékelési elveivel és kereskedési gyakorlatával.
Ez a modul bemutatja a fundamentális és technikai elemzés módszertanát, ezek kombinált használatának előnyeit, amely alapján a befektetési döntések értékelése könnyebbé válhat.
Ebben a modulban a részvény és kötvényjellegű papírok és portfóliók teljesítményét értékelő mutatókat ismerhetjük meg részleteiben, és gyakorlati számításokkal mutatjuk be ezek felhasználási területeit.
A modul célja, hogy a műtárgy befektetéseken túl a hallgatók megértsék a blockchain technológiában rejlő lehetőségeket is, és képesek legyenek felismerni, hogy azt a saját szakmai szférájukban hogyan lehet alkalmazni.
A program teljes óraszáma: 36x45 perc
A 2023. őszi félévben meghirdetett vizsgaidőpontok:
2023. december 13.
2024. január 9.
A két évtizede futó Vagyon, Alap, Portfólió (VAP) e-learning formában is elvégezhető! Szerezze meg most az otthonában az Ön időbeosztásának megfelelően a BAMOSZ és a Bankárképző közös VAP tanúsítványát!
A program menete
Vizsga
A résztvevőknek a program végén írásbeli, online vizsgát kell tenniük: felelet-választós tesztkérdések formájában.
Sikertelen vizsga pótvizsgadíj befizetése mellett megismételhető.
A 2023. őszi félévben meghirdetett vizsgaidőpontok:
Bankárképző tanúsítvány
A hallgatók a BAMOSZ és a Bankárképző Vagyon, Alap, Portfólió tanúsítványát szerzik meg.
A VAP Program Triple E akkreditációval rendelkezik, így itthon szerezhet Európa-szerte elismert képesítést. Az Európai Bankárképzők Szövetsége (EBTN) alakította ki a Triple E minősítési rendszert.
Továbbtanulás - CEFA (EFFAS) Program
Amennyiben sikeres VAP vizsgával rendelkezik, már teljesítette az CEFA (EFFAS) - Befektetés-elemzői Program első vizsgáját, ráadásul a képzés díjából a VAP tanúsítvánnyal rendelkezők jelentős tandíjkedvezményt kapnak!
TANDÍJ
A pótvizsga díja: 30 000 Ft + ÁFA
ELŐJELENTKEZÉSI KEDVEZMÉNY:
Azon hallgatóink, akik július 15-ig leadják jelentkezésüket és július 31-ig befizetik a program díját, 10% előjelentkezési kedvezményt kapnak.
A TANDÍJ MAGÁBAN FOGLALJA...
a VAP program tananyagát,
e-learning képzési forma esetén az e-learning oktatási rendszerben a képzési anyaghoz való korlátlan hozzáférést a képzés időtartama alatt,
tantermi / online közvetített képzési forma esetén a meghirdetett szakmai előadásokon való részvétel lehetőségét,
a vizsgakonzultáción való részvétel lehetőségét,
valamint egy alkalommal a vizsgát.
Mit nyújt Önnek a Bankárképző? Hallgassa meg végzett VAP hallgatónktól!
● Blog: Miért választottam a VAP-képzést? - hallgatóink válaszolnak
Miért esett a választásod a VAP programunkra? Tantermi vagy online formában végezted el a képzést?
Gábor - Alapvetően a munkahelyemen ajánlották, de a tematika alapján látszódott, hogy ez a képzés teljesen jó átfogó képet ad a befektetések világáról, beleértve a termékeket, piaci szereplőket, és a jogi környezetet. Tantermi formában végeztem. (Akkor még nem volt online lehetőség).
Péter - Biztosítási területen dolgozom, a termék struktúra miatt áttételesen ugyan, de foglalkozni kell a befektetési alapokkal. Ezen túl érdekelt a programban rejlő lehetőség. A foglalkozást a földrajzi adottság adta távolság miatt online kurzuson végeztem.
Anna - Online képzést választottam, mivel vidéki vagyok előnyösebb volt, nem kellett időt töltenem az utazással.
Milyennek találtad az oktatást, oktatókat, környezetet/ közeget?
Gábor - Jó hangulatúak voltak az órák, segítőkészek és a maguk területén valóban szakértők voltak az előadók. Bár az első két modul után (ami akkor az intézményi környezet és a szabályozói kérdések voltak) a harmadik alkalommal többen egymásra néztünk, amikor az oktató száját a „…majd parciálisan integráljuk” mondat hagyta el. Bíztam benne, hogy jó ideig nem kell ezzel a szófordulattal újra találkoznom… (De természetesen ez csak a magyarázat volt, még mielőtt bárki megijedne, nem kellett integrálni a vizsgán.) A környezet igényes és tiszta volt, az ott elfogyasztott finom pogácsákat pedig azóta is többen felemlegetik a kollégák közül.
Péter - Érthető volt, ritkán behallatszott az utcazaj, órai alapzörej, ami rontja az előadás minőségét, de valóban csak pár percig tart.
Volt „kedvenc” modulod? Ha igen, melyik?
Gábor - Talán a szabályozói környezet, mert ez a terület egyébként is érdekelt, illetve az előadó is sok gyakorlati példát mondott az egyes esetekre, ráadásul humorral fűszerezve. Ezen felül a vizsgafelkészítőt nem érdemes még kihagyni, hiszen az egy jó és gyakorlatias összefoglalója a tanultaknak és sokat segít a vizsga teljesítésében.
Péter - A jogi rész szerintem nagyon profin összeszedett és nagyon jó színvonalon volt előadva.
Anna - Befektetések, biztosítások. Ezek a témakörök közel állnak hozzám. Érdekes, jól illusztrált volt az előadás.
Milyen előnyöket / pluszt adott neked a későbbiekben? Biztosabb tudás, szakmában való elismerés esetleg pozícióban való előrelépés, egyéb?
Gábor - Örömmel látom, hogy azóta is szembeköszön velem a VAP az álláshirdetések „Előnyt jelent:” részében, ami egy jó visszaigazolása annak, hogy a szakmában ismert és elismert ez a képzés, amit érdemes elvégezni. Ez alapján vélhetően nőtt az értékem a munkaerőpiacon, ezzel együtt az esélyeim a karriercélok elérésére.
Péter - Szélesebb körben látom most már a befektetések világának hátterét és így a szakmámon belül is sokkal nagyobb magabiztosságod ad. Amiben segíteni tud az egy új lehetőség megteremtése a vállalkozásom részére, ami plusz jövedelmet is tud termelni.
Anna - Nem volt feltétele a képzés a munkám végzéséhez. Én éreztem úgy, hogy ezekre az ismeretekre szükségem van, amit sajnos a munkahelyemen képzés formájában nem kapok meg. Örülök, hogy a Bankárképzőre találtam!
A munkád során tudod alkalmazni a VAP képzésen kapott ismereteket?
Gábor - Igen, elsősorban a jogi ismereteket, hiszen a folyamatosan változó szabályozói környezet lekövetése, átültetése a gyakorlatba, a feladataim közé tartozik, így ehhez az alapokat jól biztosította ez a képzés.
Péter - Természetesen igen. Ugyan nem minden részét, de a többségét igen.
Anna - Napi szinten!
Kik számára és miért ajánlanád a VAP-ot?
Gábor - Bárki számára, aki befektetési szolgáltatónál az üzleti területen szeretne elhelyezkedni, elsősorban azért mert jó átfogó képet ad a szakmáról. Egy alapot, amire lehet építeni, később lehet tovább specializálódni akár egy következő, magasabb szintű Bankárképzős képzésen. Továbbá a szakma véráramába is be lehet kerülni, hiszen nem csak több héten keresztül járunk együtt szakmabeliekkel a képzésre, de a későbbi alumni találkozókon még több emberrel tudunk megismerkedni.
Péter - Magyarországon elég nagy problémának tartom, hogy - főleg biztosítási szakmában az UL termékeknél - mindenféle ismeretanyag nélkül bárkiből lehet pénzügyi területen dolgozó ember. Ezzel sajnos sok esetben kárt okozva az ügyfeleknek és szakmának is. Ebből kiindulva ezen a területen dolgozó/munkálkodó embereknek tudnám ajánlani, mert ugyan lehet saját magukat fejleszteni, de sokkal jobb ezt irányított formában megkapni, úgy, hogy a friss és valós információk és tudásanyag jelenik meg.
Anna - Befektetési tanácsadóknak, bankároknak, biztosítósoknak, személyi bankároknak.
Tanfolyam dátuma | 2023. szeptember 19. - Távoktatásos formára bármikor be tud csatlakozni! |
Jelentkezési határidő | 2023. augusztus 31. 23:55 |
Eredeti összeg | 250 000 Ft + ÁFA |
Kedvezményes ár | 225 000 Ft + ÁFA ( 2023. július 15. 23:59) |