Kiemelt szakmai területe hitelezési tevékenység és a KKV-k kockázatainak értékelése. Vezető oktatója a vállalati hitelezés, a hitelezési kockázatok kezelése, a kockázatelemzés témakörű képzéseknek.

FEBI-Online: A Magyar Bankszövetség Bankszakmai Tanúsítványára felkészítő képzés
Pörög a bankszakma – ne maradjon le Ön sem! Ha már most is bankban dolgozik, és lendítene a karrierjén vagy most szeretne belevágni: FEBI a megoldás
Szerezze meg a Hpt-ben elismert végzettséget FEBI-online kurzusunkkal!
FEBI: a Magyar Bankszövetség Bankszakmai Tanúsítványára felkészítő online képzés
Szerezzen gyakorlatban alkalmazható, naprakész, magas szintű szakmai tudást!
A pénzügyi szektorban jogszabály szerint is elfogadott végzettség!
Miért válassza a FEBI-t?
Mert elismert végzettséget nyújt:
Mert segítjük Önt a felkészülésben:
Mert saját időbeosztása szerint tanulhat:
Képzési tájékoztató letöltése >>
A FEBI-t különösen ajánljuk annak, aki:
Milyen munkakört tölthet be a FEBI végezettséggel (Magyar Bankszövetség Bankszakmai Tanúsítványával)?
Hitelintézeteknél és pénzügyi vállalkozásoknál érdemi ügyintézői és középvezetői feladatokat láthat el, mind az üzleti területen, mind a back office területén.
FEBI - (a Magyar Bankszövetség Bankszakmai Tanúsítványára felkészítő online képzés) által megszerezhető végzettség elfogadásáról szóló pontos jogszabályhelyek (2022. január 1-től hatályos)
Hpt 74. § (1) bf) pont;
Bszt 22/B. § (1) bd) pont;
462/2015. (XII. 29.) Korm. rendelet 4. § (1) bb) pont.
FEBI-online - 12 hónap
Saját fejlesztésű tudásfókuszú e-learning tananyag
Nincs bemeneti követelmény!
Az oktatás formája:
- Önálló felkészülés a Bankárképző saját fejlesztésű online tananyagai alapján
- Vizsgafelkészítő online (Webex Cisco professzionális videókonferencia) munkaidőn kívüli időpontban
A modulzáró vizsgák formája:
online vizsga digitális kontrollal, munkaidőn kívüli vizsgaidőpontban és három gyakorlati beadandó feladattal
Időbeosztás:
12 hónap alatt elvégezhető az 5 modul
|
A videókról:
A vizsgakonzultációkról:
|
A FEBI képzés 30 éves szakmai múltra tekint vissza, ezáltal a pénzügyi szektorban széles körűen elismert végzettséget ad.
Aktuális előjelentkezési kedvezményünkről itt olvashat!
Gazdasági-pénzügyi környezetelemzése
|
Megismerjük a gazdaság alapvető szereplőit, a fiskális és a monetáris politika eszközeit, a pénzteremtés módját. Elmagyarázzuk azokat a gazdasági szakkifejezéseket is, melyekkel feltehetőleg találkozott munkája során, azonban most a képzést követően pontosan ismerni és érteni fogja őket.
|
|
Pénzügyi elemzés (Számvitel)
|
Egy jó banki szakemberek át kell látnia a vállalati mérlegek felépítését, eredménykimutatását. A modul során megismeri a kettős könyvvitel módját, az egyes mérleg- és eredménysorokat, képes lesz a jövedelmezőség elemzésére és a vállalati cash-flow kimutatás elemzésére is. Lépésről lépésre felépülő és szemléletes mintafeladatokat tartalmazó tananyagunkat azok is tudják követni, akik korábban nem tanultak számvitelt.
|
|
Bankszakmai ismeretek
|
A modul első felében a bank front office tevékenységét tekintjük át: megtanuljuk hogyan érdemes kategorizálni a bank ügyfeleit, és megismerjük azokat a termékeket és szolgáltatásokat, amelyekkel a különböző csoportok igényei kielégíthetők. A modul második részében a bank prudens működésének három tényezőjét járjuk körül: jövedelmezőség, likviditás és szolvencia. Gyakorlati feladatokon keresztül ismerjük meg a bank legfőbb kockázatait, valamint bemutatjuk a banki tőkeszabályozás fejlődését a 80-as évektől napjainkig, végül a magyar bankszektor szereplőit, kapcsolataikat elemezzük.
|
|
Hitelügyletek megvalósításának feladatai
|
Megismeri a lakossági és vállalati hiteltermékek, hitelszerű kihelyezések részleteit. Esettanulmányok segítségével vállalati hitelkérelem elemzésére is sor kerül. Hogyan jutunk el egy hitelkérelemtől a folyósításig és a lezárásig? Átfogóan bemutatjuk a bankon belüli hitelezési folyamatokat, kitérve az egyes szervezeti egységek feladataira, döntéseire és felelősségi körére.
|
|
Pénzügyi és befektetési ismeretek alkalmazása
|
Áttekintjük az értékpapírpiacok működését, megismerjük a részvényt, kötvényt és az is kiderül, hogy milyen lehetőségekkel és veszélyekkel néz szembe az, aki határidős vagy opciós pozíciót vállal. Személyes pénzügyi tervet készítünk és megismerjük a vállalatértékelés alapjait. Mindezt feladatokon, példákon keresztül! Nem lesznek többé idegenek az olyan kifejezések mint P/E, duration vagy kapitalizáció.
|
Kötelezettségek nélkül megküldjük a „Pénzügyi és befektetési ismeretek” |
1. Számviteli alapismeretek
A következő alap szintű videóval rövid betekintést kapunk a FEBI - Szakképesített Bankreferens kurzus Számviteli moduljába – bemutatásra kerül az eredménykimutatás, kiderül, mi a célja, milyen időszakra vonatkozik.
2. Bankszakmai ismeretek alkalmazása
Az alábbi videónk a Bankszakmai modulból ad Önnek ízelítőt, amelyben oktatónk részletes tájékoztatást ad a banki likviditásról és a szolvenciáról.
15% kedvezményt adunk a teljes képzési díjból, amennyiben a jelentkező egyösszegben befizeti az 5 modul árát.
Tandíj: 59 000 + áfa (~75 000 Ft) / modul, amely tartalmazza:
A korábbi FEBI-képzésen a résztvevők anonim kérdőív keretében 10-es skálán értékelték a képzést (ún. Elégedettségmérés), melynek eredményei:
2022-ben eddig vizsgázók által adott átlagos pontszám: 9,9
2021-ben vizsgázók által adott átlagos pontszám:9,8
2020-ban vizsgázók által adott átlagos pontszám: 9,9
2019-ben vizsgázók által adott átlagos pontszám: 9,5
2018-ban vizsgázók által adott átlagos pontszám: 9,6
2017-ben vizsgázók által adott átlagos pontszám: 9,8
Kiemelt szakmai területe hitelezési tevékenység és a KKV-k kockázatainak értékelése. Vezető oktatója a vállalati hitelezés, a hitelezési kockázatok kezelése, a kockázatelemzés témakörű képzéseknek.
A Budapesti Corvinus Egyetemen végeztem 2005-ben Pénzügyi befektetéselemző és kockázatkezelő szakirányon. Az MKB Bankban Stratégia és Üzletpolitika területen dolgoztam, emellett pályám kezdetétől oktattam a Bankárképző pénzügyi témájú képzésein, többek között a BADI, VAP, FEBI kurzusokon. Hamar kikristályosodott, hogy az oktatói pálya áll igazán közel hozzám, ráadásul a Bankárképzőben nem csak száraz elmélet oktatására nyílik mód, de a kiscsoportos, a hallgatókat aktívan bevonó képzésre is, ami különösen közel áll a szívemhez. Így 2011 óta már a Bankárképző állandó tagjaként vagyok a FEBI képzés szakmai vezetője, emellett pénzügyi, hitelezési témájú képzések vezető- vagy társoktatója. Angol és francia nyelvből közgazdasági szakmai felsőfokú, német nyelvből közgazdasági szakmai középfokú nyelvvizsgával rendelkezem.
Miért is tartom fontosnak a Pénzügyi és befektetési ismeretek modult?
A termékeket, amiket a hallgatóink a bankfiókban értékesítenek, azokat valóban értik és átlátják? Az a célom, hogy igen, határozottan így legyen – akár egy egyszerű Állampapírról vagy egy származtatott befektetési alap jegyéről van szó. Hiszen érdemi segítséget egy ügyfélnek ők is akkor tudnak adni, ha magabiztos tudás van a birtokukban.
A képzés során az egyes termékekben rejlő lehetőségeket és a kockázatokat is alaposan átbeszéljük (és igen, indokolt a többesszám, mert a hallgatók aktív bevonásával ez közös munka!); végül pedig a teremben lévőkkel ügyfél-szituációkat kialakítva hasznosítjuk a tanultakat. Eddig felületesen ismert fogalmak a helyükre kerülnek: mi is a diszkontálás, hogy számoljuk ki az annuitást, hogy árazunk Állampapírt, mit jelent egy határidős ügylet és hogy kötöm meg…, mit jelent a kapitalizáció vagy a fedezeti ügylet? Nem értékesítési tréningről van szó, hanem arról, hogy meggyőzően, szakszerűen és az ügyfél számára érthetően tudjuk bemutatni a pénzügyi szolgáltatásokat.
A Budapesti Corvinus Egyetem Közgazdasági Elemző mesterszakán végeztem. Két éve dolgozom a Nemzetközi Bankárképző tanácsadójaként. A Bankárképzőnél végzett projektjeim során a banki működés számos területén sajátíthattam el naprakész, gyakorlatias tudást. Hazai és nemzetközi bankoknál végzett munkám során elsődlegesen scoring/PD modellek fejlesztésével, ICAAP tőkeszámítással, hitelkockázati stressz tesztekkel és IFRS 9 szerinti értékvesztés számítással foglalkozom.
A Bankárképzőnél rendszeresen vállalok oktatási feladatokat. A FEBI képzés Bankszakmai moduljának oktatásában veszek részt. Célom, hogy a bankszakmai ismereteket a projektjeimből gyűjtött gyakorlati tapasztalatokkal ötvözve tegyem könnyen befogadhatóvá a hallgatók számára.
A Bankszakmai modul meglátásom szerint kettős célt szolgál: átfogó tudást biztosít a bankok és a bankrendszer egészének működéséről, ugyanakkor rávilágít arra is, hogy a rendszerszinten értelmezett összefüggések hogyan jelennek meg egy-egy bank egyedi működésében.
Az értékvesztés példáját kiragadva: a Bankszakmai modul nemcsak arra világít rá, hogy az értékvesztés helyes elszámolása miért alapvető fontosságú a prudens banki működés szempontjából, hanem azt is bemutatja, hogy mindez hogyan jelenik meg a bankok mérleg és eredménykimutatásában.
Kockázatkezeléssel összefüggő szabályozói előírások implementálásával, ezek adattárházi megvalósításával, szakértői támogatásával, valamint tesztelésével foglalkozik. Ezen kívül gap elemzésben, folyamatfelmérési és -értékelési projektekben is részt vesz. Rendszeres oktató pénzügyi, bankszakmai képzéseken, többek között a FEBI Pénzügyi és Befektetési ismeretek modulján . Oktatóként kifejezett öröm számára, hogy új tudást adhat át vagy a meglévőt mélyítheti el logikus rendszerben elhelyezve, rávilágítva a fő összefüggésekre.
A Vagyon, Alap, Portfólió tanfolyam témavezetője már 5 éve. Szakmai pályafutását a Process Solution Kft-nél kezdte, ott kezdődött a számviteli terület iránti szeretete is. A FEBI képzés számvitel moduljának oktatásával a célja, hogy a gyakorlati példák segítségével közelebb hozza a hallgatókhoz az alapvetően száraznak tartott anyagot, mert hiszi, hogy egy alapos számviteli tudás még mindig az egyik legversenyképesebb az üzleti tudományok kompetenciái között.
Tanfolyam dátuma | 2022. szeptember 7. 9:00 |
Jelentkezési határidő | 2022. augusztus 15. 23:55 |
Ár | 295 000 Ft + ÁFA |
Időtartam | 280 óra |