ESG tanácsadó képzés
Program
A képzés online módon kerül megtartásra.
MIÉRT FONTOS A TÉMA?
Mindannyiunk jövője attól függ, hogy mennyiben tudjuk biztosítani a környezetünket védő fenntartható növekedést. Mivel a gazdaság egyik motorja a finanszírozás, a fenntarthatósági követelmény fokozottan igaz a pénzügyi szektorra és a befektetésekre. Az ESG Tanácsadó képzésen Magyarország legjobb szakértőitől ismerheti meg a fenntartható pénzügyi befektetések jellemzőit, szabályozását és gyakorlatát.
A PROGRAMRÓL
A két napos képzés az alábbi témákkal kapcsolatos:
- Az ESG fogalma, célja és kritériumai;
- ESG szabályozás aktualitásai: hazai és EU-s szinten;
- A befektetések értékelésének és elemzésének ESG faktorai
- Fenntartható befektetési stratégiák;
- A fenntarthatóság kérdései a vállalatok szintjén;
- ESG befektetési termékek: befektetési alapok, zöldkötvény, egyéb befektetések.
A képzésen résztvevők gyakorlati esettanulmányokon keresztül is megismerhetik az ESG szempontok jelentőségét.
A nemzetközi ESG tanácsadó tanúsítvány megszerzésének feltétele, hogy a képzésen résztvevők sikeres vizsgát tegyenek a tanultakból. A vizsga online formában kerül lebonyolításra, időtartalma 30 perc. A vizsga teszt jellegű, 20 kérdést tartalmaz, legalább 60%-os jó válasz esetén sikeres.
Kinek ajánljuk?
A képzés új és keresett tudást kínál a befektetési és pénzügyi tanácsadási területen dolgozók számára. Ajánljuk az ESG iránt érdeklődő, a pénzügyi (bank, befektetés, biztosítás) szektorban, a más szakmában tevékenykedők és a pályakezdő frissdiplomások számára egyaránt.
A képzés megfelelő perspektívát kínál azoknak, akik
- prémium vagy privátbankárok, illetve unit-linked biztosításközvetítők;
- befektetési terméket értékesítők;
- akiknek fontos a fenntartható pénzügyi szolgáltatás és a környezetvédelem;
- akik saját befektetéseinek kezelése céljából szeretnék az ESG befektetéseket jobban megismerni;
- akik karrierváltásban, esetleg külföldi elhelyezkedésben gondolkodnak, továbbá
- ajánljuk minden CEFA, VAP, MBT és EPT képesítéssel rendelkezőnek.
Nemzetközi tanúsítvány
A képzés résztvevői a sikeres vizsga után megkapják a nemzetközi, az EFPA által kibocsátott EFPA ESG Advisor képesítést. Részletek erről itt olvashatók!
Az EFPA (European Financial Planning Association) Európában a legnagyobb és legelismertebb szakmai képzési szabályalkotó és hitelesítő testület a befektetési tanácsadás és pénzügyi tervezés területén, melynek tagja a Bankárképző és a BIB is a magyarországi EFPA Hungary-n keresztül.
Időpont
1. nap: 2022. május 3., 9:00 - 16:00 óra
2. nap: 2022. május 4., 9:00 - 16:00 óra
Vizsga: 2022. május vége (kialakítás alatt)
A járványügyi helyzetre tekintettel a képzés és a vizsga online formában kerül megtartásra.
Ár
Két napos képzés és vizsga díja együtt: 199.000 Ft + ÁFA
Pótvizsga díja: 30.000,- Ft + ÁFA
A Bankárképzőben CEFA (EFFAS) Befektetés-elemző, Minősített Befektetési Tanácsadó (MBT), Vagyon-Alap-Portfolió (VAP) és Európai Pénzügyi Tanácsadó (EPT) képzést végzetteknek 10% KEDVEZMÉNYT nyújtunk a képzés díjából.
Vélemények
„Számomra nem kérdés, erre a képzésre minden vagyonkezelőnek, hosszútávon gondolkodó befektetőnek szüksége van. A fenntarthatóság érdekében mindenkinek tenni kell, s ebben a befektetések-megtakarítások kezelőinek különösen fontos szerepe van.” - Szabó Csaba Antal
Volt hallgatónkkal, Szabó Csaba Antallal beszélgettünk el pénzügyi pályájáról és a fenntarthatóság fontosságáról a befektetések piacán.
Nézzen bele a videóinterjúba!
Előadók
Dr. Naffa Helena | Aegon Alapkezelő vezető részvényelemzője
Az Aegon Alapkezelő az elsők között vezette be Magyarországon ESG befektetési alapját, az Aegon Csoporton belül pedig már évtizedek óta bevett gyakorlat a felelősségteljes és etikus befektetés. Korábban közel egy évtizedet dolgozott intézményi részvényelemzőként az UniCredit Bank befektetési részlegén, Budapesten és Varsóban. Emellett a Budapesti Corvinus Egyetem adjunktusa, ahol alkalmazott vállalatértékelést oktat, valamint az ESG (környezeti, társadalmi és vállalatirányítási elveken alapuló) befektetések kutatócsoport vezetője.
Gyura Gábor | főosztályvezető, Magyar Nemzeti Bank
A Budapesti Corvinus Egyetemen szerezte közgazdasági végzettségét, emellett nemzetközi belső ellenőri (Certified Internal Auditor) képesítéssel is rendelkezik. Egyetemi tanulmányait követően az egyházi civil szférában dolgozott, majd 2008 óta a pénzügyi piacok szabályozásával, felügyeletével foglalkozik, a Magyar Nemzeti Bankban, az Európai Központi Bankban és a Nemzetgazdasági Minisztériumban különböző szakterületeken különböző pozíciókat betöltve. Jelenleg az MNB Fenntartható Pénzügyek Főosztályának vezetője, több zöld pénzügyekkel foglalkozó nemzetközi szervezetben, köztük a Network for Greening the Financial System elnevezésű globális kezdeményezésben is az MNB képviselője. A zöld pénzügyek és a klímakockázatok a szakterülete.
Tapaszti Attila | vezető portfóliókezelő, Magyar Nemzeti Bank
A Pécsi Tudományegyetemen közgazdászként diplomázott, szakmai pályáját 2005-ben az UniCredit nagyvállalati ügyfélmenedzserként kezdte, majd a Takarékbankban részvényelemzőként, később kötvény és strukturált termékkereskedő volt. Az MNB-hez 2010-ben devizakereskedőként csatlakozott, 2013. óta a Befektetési főosztály vezető portfoliómenedzsere, fő feladata az ország devizatartalékának kezelése.
Kapcsolat
- Témavezető: Marsi Erika
- Ügyfélkapcsolati menedzser: Lájer Enikő
- Információs vonal: 06-1 / 224-0715
Programinformáció
Tanfolyam dátuma | 2022. május 3. 9:00 |
Program vége | 2022. május 4. 16:00 |
Jelentkezési határidő | 2022. május 2. 12:00 |
Ár | 199 000 Ft + Áfa |
Időtartam | 16 óra |
