Ezen a képzésen is biztosítjuk a választást a helyszínen vagy az élő online módon történő részvétel között.
Magyarország legjobb szakértőitől ismerheti meg a fenntartható pénzügyi befektetések jellemzőit, szabályozását és gyakorlatát.
MIÉRT FONTOS A TÉMA?
Mindannyiunk jövője attól függ, hogy mennyiben tudjuk biztosítani a környezetünket védő fenntartható növekedést. Mivel a gazdaság egyik motorja a finanszírozás, a fenntarthatósági követelmény fokozottan igaz a pénzügyi szektorra és a befektetésekre.
A PROGRAMRÓL
A két napos képzés az alábbi témákkal kapcsolatos:
Az ESG fogalma, célja és kritériumai;
ESG szabályozás aktualitásai: hazai és EU-s szinten;
A befektetések értékelésének és elemzésének ESG faktorai
Fenntartható befektetési stratégiák;
A fenntarthatóság kérdései a vállalatok szintjén;
ESG befektetési termékek: befektetési alapok, zöldkötvény, egyéb befektetések.
A képzésen résztvevők gyakorlati esettanulmányokon keresztül is megismerhetik az ESG szempontok jelentőségét. A nemzetközi ESG tanácsadó tanúsítvány megszerzésének feltétele, hogy a képzésen résztvevők sikeres vizsgát tegyenek a tanultakból. A vizsga online formában kerül lebonyolításra, időtartalma 30 perc. A vizsga teszt jellegű, 20 kérdést tartalmaz, legalább 60%-os jó válasz esetén sikeres.
A képzés helyszíne: Bankárképző Központ | 1011 Budapest, Szalag utca 19.
Kinek ajánljuk?
A képzés új és keresett tudást kínál a befektetési és pénzügyi tanácsadási területen dolgozók számára. Ajánljuk az ESG iránt érdeklődő, a pénzügyi (bank, befektetés, biztosítás) szektorban, a más szakmában tevékenykedők és a pályakezdő frissdiplomások számára egyaránt.
A képzés megfelelő perspektívát kínál azoknak, akik
prémium vagy privátbankárok, illetve unit-linked biztosításközvetítők;
befektetési terméket értékesítők;
akiknek fontos a fenntartható pénzügyi szolgáltatás és a környezetvédelem;
akik saját befektetéseinek kezelése céljából szeretnék az ESG befektetéseket jobban megismerni;
akik karrierváltásban, esetleg külföldi elhelyezkedésben gondolkodnak, továbbá
ajánljuk minden CEFA, VAP, MBT és EPT képesítéssel rendelkezőnek.
Nemzetközi tanúsítvány
A képzés résztvevői a sikeres vizsga után megkapják a nemzetközi, az EFPA által kibocsátott EFPA ESG Advisor képesítést.Részletek erről itt olvashatók!
Az EFPA (European Financial Planning Association) Európában a legnagyobb és legelismertebb szakmai képzési szabályalkotó és hitelesítő testület a befektetési tanácsadás és pénzügyi tervezés területén, melynek tagja a Bankárképző és a BIB is a magyarországi EFPA Hungary-n keresztül.
Időpont
1. nap: 2023. március 28., 9:00 - 16:00 óra
2. nap: 2023. március 29., 9:00 - 16:00 óra
Ár
Két napos képzés és vizsga díja együtt: 250.000 Ft + ÁFA Pótvizsga díja: 30.000,- Ft + ÁFA
A Bankárképzőben CEFA (EFFAS) Befektetés-elemző, Minősített Befektetési Tanácsadó (MBT), Vagyon-Alap-Portfolió (VAP) és Európai Pénzügyi Tanácsadó (EPT) képzést végzetteknek 10% KEDVEZMÉNYT nyújtunk a képzés díjából.
Vélemények
Hallgatóink mondták:
„Rendszerszintű, áttekintő látásmód a témában felkészült oktatók prezentálásában.”
„Remek előadók, példák a való világból, kritikus hozzáállás, nagyon aktuális témák.”
„Színvonalas képzés volt, egyben élvezetes előadásokkal.”
„Az oktatók nagyon színvonalasok voltak és a képzés struktúrája jól befogadható.”
„Számomra nem kérdés, erre a képzésre minden vagyonkezelőnek, hosszútávon gondolkodó befektetőnek szüksége van. A fenntarthatóság érdekében mindenkinek tenni kell, s ebben a befektetések-megtakarítások kezelőinek különösen fontos szerepe van.”- Szabó Csaba Antal
Volt hallgatónkkal, Szabó Csaba Antallal beszélgettünk el pénzügyi pályájáról és a fenntarthatóság fontosságáról a befektetések piacán.
Nézzen bele a videóinterjúba!
Előadók
Dr. Naffa Helena | Aegon Alapkezelő vezető részvényelemzője
Az Aegon Alapkezelő az elsők között vezette be Magyarországon ESG befektetési alapját, az Aegon Csoporton belül pedig már évtizedek óta bevett gyakorlat a felelősségteljes és etikus befektetés. Korábban közel egy évtizedet dolgozott intézményi részvényelemzőként az UniCredit Bank befektetési részlegén, Budapesten és Varsóban. Emellett a Budapesti Corvinus Egyetem adjunktusa, ahol alkalmazott vállalatértékelést oktat, valamint az ESG (környezeti, társadalmi és vállalatirányítási elveken alapuló) befektetések kutatócsoport vezetője.
Gyura Gábor | szakértő, tanácsadó, ENSZ (UNEPFI - United Nations Environment Programme Finance Initiative)
2022 májusa óta szakértőként az ENSZ Felelős Banki Irányelveinek végrehajtását és monitoringját segíti. 2019 és 2022 között a Magyar Nemzeti Bank Fenntartható Pénzügyek Főosztályának vezetője volt. Több, zöld pénzügyekkel foglalkozó nemzetközi szervezetben, köztük a Network for Greening the Financial System és az International Sustainable Finance Center elnevezésű globális kezdeményezések munkájában is részt vesz. A közgazdasági diplomáját a Budapesti Corvinus, míg PhD végzettségét a Pécsi Egyetemen szerezte meg. A zöld pénzügyek és a klímakockázatok a szakterülete.
Tapaszti Attila | vezető portfóliókezelő, Magyar Nemzeti Bank
A Pécsi Tudományegyetemen közgazdászként diplomázott, szakmai pályáját 2005-ben az UniCredit nagyvállalati ügyfélmenedzserként kezdte, majd a Takarékbankban részvényelemzőként, később kötvény és strukturált termékkereskedő volt. Az MNB-hez 2010-ben devizakereskedőként csatlakozott, 2013. óta a Befektetési főosztály vezető portfoliómenedzsere, fő feladata az ország devizatartalékának kezelése.
Az ESG befektetéseken belül a zöldkötvények egyik formája az SLB, azaz Sustainability linked bond (Fenntarthatósághoz kötött kötvény), ahol a kötvény tényleges hozama függ attól, hogy az előzetesen kitűzött fenntarthatósági célokat a kibocsátó tudta-e teljesíteni, avagy sem.
A kibocsátó tehát több kamatot fizet, ha nem érte el a vállalt klímacélt.
Triple A minősítést nem csak hitelképesség kapcsán gyűjthet egy cég. Tudtad, hogy az ESG szempontokat értékelve is lehet AAA besorolású egy vállalat? ESG – azaz Environmental, Social, & Governance (Környezeti, Társadalmi és Vállalatirányítási) szempontok mentén értékelve szintén kaphat egy vállalat kedvező vagy kedvezőtlen minősítést.
Ma már úton-útfélen halljuk a környezetünk és bolygónk védelmének fontosságát, egyet is értünk vele, még pénzügyesként is. Úgy gondoljuk, hogy mivel szelektíven gyűjtjük szemet, esetleg elektromos (hibrid) autónk van, netalán tán még napelemünk is, a magunk részéről megtettünk mindent. De ki kell ábrándítanom mindenkit, hogy ez nem elég!
Bankárként, pénzügyesként, befektetőként át kell alakulnia (és át is fog) szakmánknak, melyben a felelős pénzügyi magatartás (Responsible Finance) lesz a meghatározó.