Képesített bankbiztonsági specialista - CPE kreditpontos képzés
Program

A képzéssel szerezhető CPE pontok száma: 29 pont
Ezen a képzésen is biztosítjuk a választást a helyszínen vagy az élő online módon történő részvétel között.
Amennyiben a járványhelyzet indokolja, a képzés csak online módon kerül megtartásra.
A Bankszövetség célja, hogy magasan képzett szakemberek feleljenek a pénzügyi intézmények, biztosítók szervezetén belül a biztonság, az adatvédelem, az IT védelem területének jogszabályi előírások szerinti, fenntartható, biztonságos működéséért.
- megismeri az e területekre vonatkozó jogszabályi előírásokat és azok alkalmazásának legjobb gyakorlatát,
- elsajátítja a bankbiztonság körébe tartozó, az üzletmenet folytonosságot és üzletmenet-biztonságot szolgáló ismereteket és a szabályozói, felügyeleti elvárásokat is.
- megismeri a
- fizikai biztonság,
- adatvédelem,
- informatikai biztonság,
- humánbiztonság területét érintő kihívásokat.
Ezen ismeretek birtokában majd gyakorlati tevékenysége során magabiztosan tudja alkalmazni a bankbiztonság megteremtéséhez szükséges technikákat, eszközöket, az adatvédelemmel és IT védelemmel kapcsolatos ismereteket.
Kinek ajánljuk
A bankbiztonságot érintő területeken és a belső ellenőrzésen felelős funkciót, pozíciót betöltők részére a Bankszövetség által elismert közös szakmai vizsgát és a vizsgára felkészítő tanfolyamot szervezünk.
Ajánljuk
- minden, a törvény értelmében szolgáltató vagy szolgáltatónak minősülő szervezet munkatársa számára, akiknek az ügyfél-azonosításban, a pénzmosásra utaló jelek beazonosításában, bejelentésében szerepük van,
- a pénzügyi intézmények, biztosítók fizikai biztonsági kérdéseivel, IT és adatvédelemmel foglalkozó munkatársai számára,
- akik most kezdik a pályájukat ezen a munkaterületen,
- compliance munkatársaknak,
- belső ellenőröknek.
Technikai feltétel:
Felhívjuk figyelmüket, hogy az online képzések esetén a hallgatónak kell azokat a technikai eszközöket/feltételeket biztosítania, amelyekkel a képzésben részt tud venni, a Bankárképző a jelentkező részére az online tanfolyamok, elearning képzések, illetve a tantermi képzések elearning elemei megtekintéséhez számítógépes eszközöket nem biztosít. A Bankárképző nem vállal felelősséget azért, hogy az általa közzétett technikai feltételeket a jelentkező nem tudja teljesíteni, vagy/és annak a jelentkező eszközei nem felelnek meg. A képzésen a Bankárképző által használt Webex alkalmazáson (a Cisco szolgáltatása) keresztül tud részt venni A programot internetböngészőn vagy telepítve is tudja használni - a Google Chrome böngésző használata ajánlott az oktatáson való részvételhez. A rendszer optimális használatához célszerű olyan számítógépet vagy notebookot használni, amely saját, vagy külső web kamerával felszerelt, illetve amelyhez mikrofon vagy headset kapcsolódik. A kamera lehetővé teszi a résztvevők számára, hogy egymást láthassák, a mikrofon vagy headset pedig a szóbeli kommunikációhoz szükséges. A hallgatók okostelefont, tabletet is használhatnak a meetingen való részvételhez, de azok kijelzőjének mérete miatt nem igazán hatékony eszközök. Stabil internet összeköttetés szükséges, hogy a képzés élő közvetítését folyamatosan nyomon tudja követni. A képzés megkezdése előtt a Webex programhoz való csatlakozás feltételeiről részletes tájékoztató anyagot küldünk.
Tematika
ELSŐ NAP (2022. november 15.)
- Bankbiztonság alapjai
- fogalmak
- jogszabályi és egyéb szabályozási környezet (jogszabályok, ajánlások, szabványok, „best practice”)
- a bankbiztonság szervezeti és szabályozási környezete
- banki védelmi vonalak és együttműködésük
- Üzletmenet folytonosság és katasztrófa elhárítás tervezése (Business Continuity Management)
- üzleti hatás elemzés
- kockázat elemzés -akciótervek (tesztelés, végrehajtás)
- incidens kezelés
MÁSODIK NAP (2022. november 22.)
- Adatvédelem, a GDPR kihívásai
- Fraud management
- alapok, eszközök, feladatok
- fraud térkép
- tipikus csalási események és kezelésük
HARMADIK NAP (2022. november 29.)
- Az információbiztonság alapja
- alapfogalmak
- informatikai biztonsági kockázatok felmérése, kezelése
- az információbiztonságra vonatkozó ágazati szabályozások
- logikai biztonság, hozzáférésmenedzsment
- beszerzések, fejlesztések, tesztelések változáskezelés biztonsági aspektusai
- biztonságos rendszerüzemeltetés és a hálózatbiztonság alapjai
- naplóelemzés, incidenskezelés
- A bank fizikai biztonságának elemei
- készpénzkezelés biztonsága
- pénzszállítás, értékkezelés, pénz és okmányvizsgáló eszközök
- erőszakos támadások megelőzése, kezelése -bankhelyiségek kialakítása, építészeti követelmények, biztonságtechnikai rendszerek
- külső ATM rendszerek védelme
- A bank humán védelme
- humánbiztonsági kockázati besorolás, módszertanok.
A képzés vizsgával zárul.
Vizsga
A program vizsgával zárul, amely:
- írásbeli, - a képzés teljes anyagát felöleli,
- feleltválasztós, kifejtős kérdések, esettanulmányok megoldása is szerepelhet benne,
- tantermi vagy online formában is megrendezésre kerülhet.
Az írásbeli vizsga értékelésénél lehetséges eredmény: Megfelelt / Nem felelt meg
A megfelelt minősítéshez a vizsgán legalább az összpontszám 60 %-nak elérése szükséges.
A Bankárképző egyéb teljesítményt is figyelembe vehet a vizsga értékelésekor: a hallgatók otthoni munkavégzésre kaphatnak szorgalmi feladatokat, melyek helyes megoldása maximum 2%-ban számítható be az eredménybe. A fenti egyéb teljesítmény csak abban az esetben kerül figyelembe vételre, ha azzal a hallgató „nem megfelelt” minősítése „megfelelt” minősítéssé módosítható, egyéb esetben nem.
Kapcsolat
- Témavezető: Berendi Judit
- Ügyfélkapcsolati menedzser: Regős Teréz
- Információs vonal: 06-1/224-0714
Oktatók
Biró Gabriella
Programtervező matematikusként végzett 2004-ben az Eötvös Loránd Tudmányegyetem Informatikai Karán. Informatikai biztonsági felelősként dolgozott a Tata Consultancy Services budapesti fejlesztőközpontjában, informatikai biztonsági tanácsadóként pedig a KPMG és a PwC színeiben szerzett tapasztalatot, majd a Banco Popolare Hungary informatikai biztonsági vezetője, később az UniCredit Bank Hungary IT biztonsági és bankbiztonsági vezetője volt. 2018 januárjától a Magyar Nemzeti Bank Informatikai Felügyeleti Főosztályát vezeti. CFE, CISA, CISSP és CEH minősítésekkel rendelkezik, az (ISC)2 Hungary Chapter elnökségi tagja és a WITSEC (Women in IT Security) alapító elnökségi tagja.
Brázda Péter
2016. szeptemberétől 2017. decemberéig a Magyar Bankszövetség Biztonsági munkabizottság Humán- és fizikai biztonsági munkacsoport vezetője, közreműködik a Magyar Rendészettudományi Társaság Fizikai Védelmi és Intézkedés Módszertani Önálló Szakosztályában. Korábban az FHB Bank a csalásmegelőzési terület kialakítója, majd 2013. januártól a Bankbiztonsági és Csalásmegelőzési Főosztály vezetője, valamint a Magyar Posta Befektetési Zrt. üzletbiztonsági vezetője. 2018-tól a Tungsram Ombuds program vezetője, compliance officere, vezető központi belső ellenőre és adatvédelmi felelőse. Jelenleg a Ernst&Young Forensic & Integrity szakterületének Managere.
Jakab Péter | Főosztályvezető - Raiffeisen Bank
Több mint 20 éve foglalkozik a komplex bankbiztonság legfontosabb elemeivel, így a fizikai és elektronikai védelmi rendszerekkel, információbiztonsággal, informatikai biztonsággal és kockázatelemzéssel, humán biztonsággal, csalásmegelőzéssel, incidens menedzsmenttel, valamint az üzletmenet-folytonosság és katasztrófa elhárítás tervezésével és menedzsmentjével, kritikus infrastruktúrák védelmi problémáival. E szakterületeken kiterjedt elméleti ismeretekkel és beosztásánál, feladatainál fogva széleskörű gyakorlati tapasztalatokkal rendelkezik. Olvassa el Jakab Péter blogbejegyzését „Bankbiztonság a koronavírus idején” címmel.
Dr. Liber Ádám | Ügyvéd - Baker McKenzie
LL.M., európai adatvédelmi (CIPP/E), adatvédelmi program menedzsment (CIPM), Fellow of InformationPrivacy (FIP) minősítésekkel rendelkező ügyvéd, a Baker McKenzie budapesti TMT csoportjának vezető munkatársa. Liber Ádám a Szerzői Jogi Szakértő Testület szakértője a szerzői jog internettel kapcsolatos kérdéseiben, továbbá a Magyar Versenyjogi Egyesület főtitkári pozícióját is betölti. Szakterülete az adatvédelem, az elektronikus kereskedelem joga, az informatikai jog, az iparjogvédelem és a versenyjog. Számos adatvédelmi tárgyú publikáció szerzője, több mint nyolc éve a DataPrivacy.hu adatvédelmi blog főszerkesztője.
Programinformáció
Tanfolyam dátuma | 2022. november 15. 9:00 |
Program vége | 2022. november 29. 16:15 |
Jelentkezési határidő | 2022. november 11. 12:00 |
Ár | 255 000 Ft + Áfa |